مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5229     

کاهش شیوع تب‌برفکی در کشور/ واکسیناسیون ۵۸میلیون راس دام سبک

رئیس سازمان دامپزشکی بابیان اینکه از ابتدای دی ۹۴ تا ابتدای تیر۹۵؛ ۵۸میلیون راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده‌اند،گفت:از ابتدای خرداد شیوع این بیماری کاهش بسیار چشمگیری داشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير ساعت 14:34

مهدی خلج در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت بیماری تب برفکی در کشور اظهارداشت: شیوع بیماری تب برفکی از ابتدای خردادماه با روندی کاملا مشهود کاهش پیدا کرده است و درحال حاضر ما در شرایطی عادی قرار داریم.

وی درباره آمار واکسیناسیون علیه این بیماری نیز گفت: از ابتدای دی ماه سال ۹۴ که آغاز فراگیری بیماری از آن زمان بود، تا حدود ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، نزدیک به ۳۶ میلیون راس گوسفند و بز علیه این بیماری واکسینه شدند، ضمن اینکه در فاز کوتاه مدت بهاره نیز عملیات واکسیناسیون بر روی ۲۲ میلیون راس گوسفند و بز انجام گرفت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه از ابتدای دی ماه ۱۳۹۴ تا ابتدای تیرماه ۱۳۹۵؛ ۵۸ میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) علیه تب برفکی واکسینه شده‌اند، اضافه کرد: از ابتدای دی ۹۴ تا ابتدای تیر ۹۵ حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار راس گاو نیز علیه این بیماری واکسینه شده‌اند.

خلج ادامه داد: بنابراین پوشش واکسیناسیون ما علیه این بیماری بسیار مطلوب بوده و شیوع بیماری نیز از ابتدای خردادماه سال‌جاری کاهش بسیار چشمگیری داشته و شرایط کاملا عادی است.

وی اضافه کرد: با این وجود، ما همچنان از دامداران می‌خواهیم با اکیپ‌های دامپزشکی که در حال حاضر در سراسر کشور عملیات واکسیناسیون را انجام می‌دهند همکاری کنند تا ما بتوانیم به اندازه‌ای که پیش بینی شده دام‌ها را علیه بیماری تب برفکی واکسینه و این عملیات را تکمیل کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: همکاری دامداران با اکیپ‌های دامپزشکی بویژه در زمینه دام سنگین بسیار لازم است، چراکه عملیات واکسیناسیون در این زمینه هنوز به حد پیش بینی شده نرسیده است.

به گفته خلج، اجرای عملیات واکسیناسیون علیه تب برفکی معمولا تا بیستم تیرماه ادامه دارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب‌برفکی , واکسیناسیون , دام سبک ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: