مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5100     

کاهش عرضه دام باعث افزایش قیمت گوشت شده است

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: طبق اقدامات و کارشناسی‌های انجام شده سازمان، بحث صادرات و قاچاق دام زنده منجر به افزایش قیمت گوشت شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۳۰ بهمن ساعت 12:54

سید محمود نوابی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در باره اینکه رییس اتحادیه دامداران دلیل گرانی گوشت را وجود دلالان در بازار عنوان کرده است، تاکید کرد: دوستان مقداری بدون مطالعه صحبت می‌کنند و بنده توصیه می‌کنم حتما قوانینی که به آنها اختیاراتی داده را مطالعه کنند.

وی افزود: بر اساس قانون انتزاع موضوع تنظیم، تامین و نظارت بر بازار در اختیار وزیر جهاد کشاورزی و وزارتخانه تحت تصدی ایشان گذاشته شده و کلیه کالاهای غذایی، لبنیاتی، گوشتی اعم از گوشت سفید و قرمز همه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و سازمان ح.0مایت به عنوان همکار وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعالیت و خدمت رسانی می‌کند.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: زمانی که کالا در بازار به میزان کافی تامین شود و کمبودی نداشته باشیم در آن زمان است که افزایش قیمت را می‌توان گران‌فروشی دانست، اما در مواقعی که کالایی در بازار تامین نمی‌شود و همین موضوع منجر به کمبود و گرانی کالا می‌شود نمی‌توان گرانی را "گرانفروشی" اطلاق کرد.

نوابی با بیان اینکه اگر به جای عرضه کافی گوشت، دام صادر شود شاهد گرانی خواهیم بود، تاکید کرد: البته بنده نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم، ولی همین اتفاق را شاهد هستیم. چون زمانی که گوشت در بازار کم می‌شود به دنبال عرضه کم و طبیعتاً بالا رفتن تقاضا شاهد گرانی خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بیان کرد: چندی پیش یکی از معاونان این سازمان نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دلالان و واسطه ها همیشه در بازار وجود داشتند و موضوع جدیدی نیست که موجب گرانی شود.

این در حالی است که رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی کاهش قیمت جهانی پوست و صادرات بیش از حد دام زنده را علت اصلی افزایش قیمت گوشت عنوان کرده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادام , قیمت , گوشت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش عرضه دام و کاهش قیمت گوشت گوسفندی ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين
2 کاهش عرضه دام باعث افزایش قیمت گوشت شده است ۱۳۹۴ جمعه ۳۰ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: