مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4598     

کاهش قیمت مرغ بعد از عید فطر/ آنفلوآنزا صادرات مرغ زنده به افغانستان را متوقف کرد

رئیس هیأت مدیره انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه افزایش حدود ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ موقت است، گفت: با وجود افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر هنوز هم مرغ به قیمت تمام‌شده نرسیده، ضمن اینکه قیمت مرغ بعد از عید فطر کاهش می‌یابد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير ساعت 13:29

 محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ در میدان بهمن حدود 5 هزار و 400 تومان است.

 
وی افزود: اگرچه قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته در هر کیلوگرم حدود 300 تومان افزایش یافته، اما قیمت‌ها به قیمت تمام شده نرسیده و گشایشی در وضعیت مرغداران ایجاد نشده است.
 
رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها بر روی قیمت مرغ زنده و جوجه یک روزه تأثیری نداشته، به طوری که قیمت هر کیلو مرغ زنده حدود 4 هزار تومان و قیمت هر جوجه یک روزه 500 تا 600 تومان است.
 
یوسفی بیان داشت: افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر به دلیل نذر مردم در شبهای قدر بوده و بعد از عید فطر احتمالا قیمت مرغ باز هم کاهش یابد.
 
رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشی در مورد اینکه آیا مباحث مربوط به صادرات بدون مجوز برای مرغ باعث افزایش قیمت روزهای اخیر شده است، گفت: اخذ مجوز برای صادرات مرغ کار سختی نبود، بنابراین این موضوع خیلی بر روی قیمت مرغ نمی‌تواند تأثیرگذار باشد.
 
وی افزود: به دلیل آنفلوانزا افغانستان جلوی واردات مرغ زنده به کشورش را گرفته، اما اجازه واردات مرغ کشتار را می‌دهد.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: