مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3545     

کاهش وام‌دهی بانک‌ها به کشاورزی تکرار شد

ایسنا
با وجود پرداخت بیش از 146 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نیمه اول امسال، سهم بخش کشاورزی با رقم کمتر از 9000 میلیارد تومانی در مقایسه با همین مدت در سال گذشته کاهش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر ساعت 11:25

 همانطوری که آمار اخیر بانک مرکزی از تسهیلات‌دهی بانکها در پنج ماهه ابتدایی سال جاری حاکی از کاهش سهم بخش کشاورزی از مجموع وام های پرداخت شده بود این روند در پایان نیمه ابتدایی نیز مشهود است.

 
از مجموع 113 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که در پنج ماهه ابتدایی سال به حوزه های مختلف اقتصادی پرداخت شده بود، تنها 5.6 درصد آن یعنی در حدود 6300 میلیارد تومان به کشاورزی تخصیص یافته بود.
 
بنابر آخرین آمار بانک مرکزی، تا ابتدای مهرماه، شش درصد از بالغ بر 146 هزار میلیارد تسهیلات پرداخت شده به کشاورزی رسیده است که بیانگر اختصاص 8800 میلیارد تومان وام به این حوزه است. حوزه ای که به اذعان مسئوولان از جمله تاثیرگزارترین بخش ها در جهت گیری مثبت رشد اقتصادی است.
 
این درحالی است که سهم کشاورزی از حدود 80 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در نیمه اول سال 1391 حدود 6300 میلیار تومان بوده است به عبارتی دیگر 7.9 درصد منابع پرداختی به این بخش رسیده است.
 
اما در طول سه سال گذشته بانکها در سال 1392 بیشتر با کشاورزی راه آمدند به گونه ای که با وجود اینکه رقم تسهیلات دهی در نیمه نخست امسال نسبت به سال قبل حدود 46 هزار میلیارد تومان رشد داشته، اما در سال قبل نسبت به حال میزان بیشتری به این بخش تخصیص یافته است.
 
براین اساس تا انتهای شهریورماه سال گذشته بیش از 10 هزار میلیارد تومان که حدود 9.7 درصد از مجموع منابع پرداختی را تشکیل می دهد به کشاورزی تعلق گرفته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکاهش , وام‌دهی , بانک‌ها , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش وام‌دهی بانک‌ها به کشاورزی تکرار شد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۰ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: