10:37 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1502     

با کدام تدبیر از دو برابر شدن قیمت نهاده‌های دامی سخن می‌گویید؟

فارس
دولت ارز مرجع واردات نهاده‌های دامی را دو برابر کرد و ستاد تنظیم بازار نیز به دنبال خواسته تولید کنندگان قیمت جدید محصولات پروتئینی را این هفته تصمیم‌گیری می‌کند و تنها مصرف کننده می‌ماند با گرانیهای روز به روز.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۷ مهر ساعت 17:23

  وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه نخستین نمایشگاه صنایع تبدیلی کشاورزی، گفت: از این به بعد ارز مرجع 2477 برای واردات نهاده‌های دام و طیور اختصاص می‌یابد.

 
صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی در حالی بیان می‌شود که پیش از این ارز اختصاصی برای واردات نهاده‌های دامی، خوراک دام و طیور 1226 تومان بود.
 
افزایش دو برابری ارز برای واردات اینگونه کالاها که خمیرمایه تولید محسوب می‌شود و 70 درصد در قیمت تمام شده محصولات پروتئینی نقش دارد، زنگ خطری برای افزایش قیمت است.
 
پیش از این بعد از تغییر میزان ارز مرجع به 2477 در قانون بودجه قرار شد دولت مابه‌التفاوت دو نرخ ارز را برای واردات کالاهای اساسی از جمله نهاده‌های دامی پرداخت کند اما دولت در آخرین مصوبه اعلام کرده است تنها مابه‌التفاوت واردات گندم به واردکنندگان پرداخت خواهد شد.
 
حذف ارز مرجع واردات نهاده‌های دامی بعد از آن انجام گرفت که خوراک دام و طیور بویژه سویا و ذرت به دلیل کمبود آن در بازار و نوسان ارز روز به روز افزایش می‌یافت و قیمت آن بیش از 40 درصد افزایش یافته بود. هر کیلوگرم سویا از 1200 تومان به 1400 تومان و ذرت از 900 تومان به 1150 تومان رسیده بود.
 
در چنین شرایطی که دولت باید تدبیر می‌کرد تا با پایین آوردن قیمت نهاده‌ها قیمت محصولات پروتئینی نیز کاهش یابد به یکباره ارز اختصاصی واردات اینگونه کالاها را دوبرابر کرد.
 
حذف ارز مرجع و افزایش قیمت تمام شده باعث شد که تولید کنندگان گوشت، شیر، مرغ و تخم مرغ اعلام ‌کنند قیمت تمام شده آنها افزایش یافته است و خواستار بالا رفتن قیمت شدند اگرچه بخشی از گفته آنها به نظر درست است اما بخش زیادی از آن که صحبت از مرغ کیلویی 10 هزار تومان و 12 هزار تومان می‌کنند زیاده خواهی است.
 
در پی درخواست آنها برای افزایش قیمت، ستاد تنظیم بازار دو هفته است که به دنبال تعیین قیمت مرغ، تخم مرغ و شیر برای مصرف کننده است و طبیعی است با این سر و صداهای افزایش قیمت نهاده و تمام شده  تصمیم ستاد تنظیم بازار نیز افزایش قیمت خواهد بود.
 
البته جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار به دلیل آنچه که آماده نبودن قیمت‌های کارشناسی از سوی تولیدکنندگان عنوان شد برگزار نشد اما به هرحال این هفته قیمت‌ها باید نهایی شود.
 
به نظر می‌رسد وزارتخانه‌ متولی تولید نمی‌خواهد تولید و تولیدکننده را فدای افزایش‌های بی حد و حصر قیمت نهاده کند و در این راستا حتی بحث آزادسازی قیمت را نیز مطرح کرده است، آزادسازی قیمت در شرایط کنونی اقتصاد کشور افزایش قیمت است و به نظر می‌رسد در چنین شرایطی که دولت بنای هیچگونه حمایتی از تولید کننده و مصرف کننده ندارد تمام هزینه‌های افزایش قیمت را مصرف کننده پرداخت خواهد کرد.
 
ساده‌ترین راه این است که یارانه‌ای برای تولید همچنان که در قانون هدفمندی نیز تصریح شده است، تعیین شود. پایین آوردن هزینه‌های تولیداز طریق پرداخت یارانه و در اختیار قرار دادن نهاده به روشی سهل و آسان باعث کاهش قیمت تمام شده و کاهش قیمت برای مصرف کننده خواهد شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتدبیر , دو برابر شدن , قیمت , نهاده‌های دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: