مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4077     
گشایش در تسهیلات صندوق توسعه ملی بخش کشاورزی

کدام کشاورزان و کدام طرح‌ها می‌توانند در کهگیلویه و بویراحمد وام بگیرند؟

فارس
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط دریافت تسهیلات را برای کشاورزان و طرح‌ها تشریح کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۹ دي ساعت 18:19

 علیرضا رستگار بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از به وجود آمدن گشایش در تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

 
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر از همه کشاورزان و واجدان شرایط دعوت کرد تا به این سازمان مراجعه کنند.
 
رستگار، در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی گفت: با توجه به گشایشی که در زمینه تسهیلات این بخش به وجود آمده است چنانچه پرونده‌ای با داشتن شرایط لازم در مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها موجود است، بلافاصله معرفی شوند.
 
وی از مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها خواست تا تقاضاهای دریافت تسهیلات را هر چه سریع‌تر به معاونت برنامه‌ریزی و سایر معاونت‌ها و مدیریت‌های تخصصیی سازمان جهاد کشاورزی ارسال کنند تا به بانک‌های عامل معرفی شوند.
 
شرایط دریافت تسهیلات
 
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح شرایط استفاده کشاورزان و طرح‌های کشاورزی از این تسهیلات گفت: فرد متقاضی باید فاقد بدهی سررسید گذشته و معوق در سیستم بانکی باشد.
 
رستگار، توانایی متقاضیان در تأمین سهم آورده، حداقل به میزان 15 درصد و تضمین کافی (وثیقه خارج از طرح) به میزان حداقل برابر تسهیلات مورد درخواست را از دیگر شرایط دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی دانست.
 
وی با بیان اینکه پرونده‌های متقاضیان باید از حیث مدارک و مستندات کامل باشد، اضافه کرد: این فراخوان شامل طرح‌های احداثی مرغداری گوشتی و تخم‌گذار نمی‌شود.
 
طرح‌هایی که نمی‌توانند از تسهیلات صندوق استفاده کنند
 
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: طرح‌های گلخانه‌ای از محل دیگری تامین اعتبار شده‌اند و از این محل معرفی نمی‌شوند.
 
رستگار افزود: طرح‌های گاو شیری زیر 20 رأس، زنبورداری، بهسازی، نوسازی آغل و دام بهداشتی، بوقلمون، کبک، بلدرچین از این محل نمی‌توانند تسهیلات دریافت کنند.
 
وی تأکید کرد: متقاضیان حقوقی (شرکت های تعاونی وخصوصی) باید شرایط مورد نظر بانک را داشته باشند.
 
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار امیدواری کرد با جذب این تسهیلات شاهد تحرک در بخش کشاورزی شویم.
 
 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: