مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3955     

کشاورزی به‌ عنوان بخش زیربنایی دیده شود

ایسنا
نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: دولت بخش کشاورزی را به‌عنوان یک بخش زیربنایی و مولد که زیربنای توسعه و پیشرفت کشور است، قبول نکرده است. دلیل اینکه بخش کشاورزی نتوانسته شکوفا باشد، متأثر از نبود چنین رویکردی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ آذر ساعت 12:13

 علی ایرانپور اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در مدیریت بخش کشاورزی وجود دارد، نبود آمارهای مستند و دقیق است به‌طوری‌که برخی از آمارها در این بخش ضدونقیض است و حتی می‌توان گفت که یکی از دلایلی که سبب شده کشاورزی در کشور ما شکوفا نشود، همین آمارهای ضدونقیض است.

 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: کشاورزی در کشور با مشکلات عمده‌ای مواجه است که اصل آن به کمبود اعتبارات در این بخش بازمی‌گردد، به‌طور مثال باید به کمبود اعتبارات در بخش اصلاح شیوه‌های نوین آبیاری اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه اصلاح روش‌های آبیاری باید بیش‌ازپیش مورد توجه باشد، زیرا در روش‌های آبیاری سنتی هدر رفت آب بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: بیش از 92 در صد آب کشور در بخش کشاورزی و بیش از هشت درصد در زمینهٔ شرب و صنعت مصرف می‌شود.
 
ایرانپور با بیان اینکه برای شکوفا شدن بخش کشاورزی در کشور باید به دنبال رفع مشکلات فعلی این بخش باشیم، ادامه داد: یکی از این مشکلات سنتی بودن روش کشاورزی است؛ باید که مثل دنیا به سمت صنعتی شدن کشاورزی برویم و با استفاده از ماشین‌آلات هم بهره‌وری را افزایش بدهیم و از بین رفتن محصولات کشاورزی در مراحل مختلف جلوگیری کنیم.
 
این نماینده مجلس ادامه داد: اگر سیستم‌های نوین آبیاری را دنبال کنیم، انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای خزر را اجرا کنیم و روش‌های قطره‌ای و بارانی نیز افزایش پیدا کند؛ سطح زیر کشت و تولید افزایش پیدا می‌کند.
 
وی بابیان اینکه واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی به کشور مشخص است، تصریح کرد: واردات برنج و گندم در یک سال گذشته افزایش داشته است و این نشان می‌دهد که عزم جدی نسبت به خودکفایی و کاهش واردات نداریم.
 
وی اضافه کرد: این رویه نشان می‌دهد که افرادی به دلیل اینکه سود سرشاری درزمینهٔ واردت است، تلاش خود در واردت محصولات متمرکز کرده‌اند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکشاورزی , بخش زیربنایی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کشاورزی به‌ عنوان بخش زیربنایی دیده شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: