مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 349     
رئیس سازمان دامپزشکی مطرح کرد

کشتارگاه‌های کم‌ حجم صنعتی در کشور ایجاد می‌شود / تعطیلی ‌300 کشتارگاه سنتی

فارس
رئیس سازمان دامپزشکی به ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی متفاوت با سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: کشتارگاه‌های کم‌حجم صنعتی در کشور ایجاد می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۲۸ خرداد ساعت 16:28

  سید محسن دستور  در جریان بازدید از بازار الگویی ماهی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عرضه آبزیان باید در مناطق مختلف کشور ساماندهی شود.

وی نبود اطمینان از سالم بودن آبزیان را سبب کاهش مصرف این فرآورده در جامعه عنوان کرد و افزود: آبزیان در بازار الگویی ماهی به صورت بهداشتی به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

دستور عرضه ماهی به صورت بهداشتی را سبب افزایش کیفیت این محصول دانست و تصریح کرد: افزایش کیفیت عرضه آبزیان اعتماد مردم را ارتقا می‌دهد.

رئیس سازمان دامپزشکی با تاکید بر اجرای مسائل ترویجی و آموزشی در بازار الگویی ماهی، خاطرنشان کرد: فسادپذیری آبزیان یکی از مشکلات عرضه این محصول در بازار است.

وی ایجاد بازار الگویی ماهی در ترویج مصرف آبزیان را تاثیرگذار خواند و بیان کرد: تقویت سیستم مراقبت تولید آبزیان از ابتدای سال 92 در کشور آغاز شده است.

دستور ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع در افزایش کیفیت آبزیان را اثرگذار دانست و یادآور شد: آبزی‌پروری رشد خوبی در کشور داشته است.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به رشد صادرات آبزیان از کشور، اظهار کرد: عرضه با بسته‌بندی مناسب و بهبود شرایط حمل و نقل موجب افزایش مصرف آبزیان در جامعه می‌شود.

وی در ادامه به سیاست‌های سازمان دامپزشکی در ساماندهی کشتارگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ایجاد کشتارگاه‌های صنعتی پروانه‌دار در کشور پیگیری می‌شود.

دستور با بیان اینکه احداث کشتارگاه صنعتی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی نقش حمایتی را ایفا می‌کند.

رئیس سازمان دامپزشکی به تعطیلی بیش از 300 کشتارگاه سنتی در کشور اشاره کرد و گفت: 22 کشتارگاه سنتی در گیلان تعطیل شده است و اکنون دو کشتارگاه صنعتی در این استان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پنج کشتارگاه سنتی شرق گیلان با افتتاح کشتارگاه صنعتی در لنگرود تعطیل می‌شوند، بیان کرد: ایجاد کشتارگاه‌های کم‌حجم صنعتی در کشور پیگیری می‌شود.

به گفته دستور، 63 واحد کشتارگاه صنعتی دام و 220 کشتارگاه صنعتی طیور در کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی از احداث 50 کشتارگاه صنعتی در کشور خبر داد و یادآور شد: بازرسان دامپزشکی در تمام کشتارگاه‌ها مستقر هستند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپزشکی, کشتارگاه سنتی, ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: