مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4029     

گام های استان لرستان برای تولید مرغ سبز

تلاش محققان این بار یکی از محصولات دامی را به عنوان تولیدی سالمتر و عاری از آنتی بیوتیک به چرخه تولید و مصرف استان لرستان وارد کرده است .
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ دي ساعت 15:36

 مدیرکل دامپزشکی لرستان می گوید: تولید مرغ سبز یا بدون آنتی بیوتیک حدود 2 سال است که در کشور مطرح شده است و بعضی استانها مانند گیلان، فارس و قزوین در تولید آن پیشتاز بوده اند اما از ابتدای امسال استان لرستان نیز دراین زمینه شروع به کار کرده است . 

آقای توکلی می افزاید: سازمان دامپزشکی کشور این مرغ ها را در دوره پرورش سه بار آزمایش می کند و اگر در هر سه نوبت داروهای آنتی بیوتیک در بدنشان وجود نداشته باشد، مجوز عرضه به عنوان مرغ سبز را دریافت می کنند.
آقای غضنفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان هم می گوید: تولید مرغ سبز به آن معنا نیست که مرغ های تولیدی مشکل دارند بلکه کیفیت مرغهای سبز بالاتر و سالم تر است . 
آقای شیرنسب کارشناس دامپزشکی استان می گوید: مرغ سبز به مرغی گفته می شود که طی دوره پرورش آن که 45 روز است از هیچ نوع آنتی بیوتیکی استفاده نمی شود .
آقای نجیب زاده معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان می گوید: در استان 556 واحد مرغ گوشتی با ظرفیت تولید سالانه 46 میلیون قطعه وجود دارد درحالیکه اکنون 10 واحد از مرغداری های استان با ظرفیت 500 هزار قطعه در سال مرغ سبز تولید می کند.
آقای شیرنسب کارشناس دامپزشکی استان می گوید: مرغ سبز باید دارای بسته بندی، پروانه بهره برداری و بهداشتی، مهر استاندارد و تاییدیه سازمان دامپزشکی کل کشور باشد . 
وی می افزاید: دانه مصرفی جوجه ها باید کیفیت بالاتری نسبت به سایر مرغداریها داشته باشد . 
خانم هاشم پور کارشناس آزمایشگاه دام و طیور می گوید: در آزمایش مشخص می شود این مرغ آنتی بیوتیک گرفته یا نَه که اگر نگرفته باشد به عنوان مرغ سبز وارد بازار می شود ولی اگر گرفته باشد وارد چرخه معمولی بازار می شود.
یکی از تولید کنندگان مرغ سبز می گوید: مرغداری من با ظرفیت 75 هزار قطعه در حال تولید مرغ سبز است .
مرادی دیگر تولید کننده مرغ سبز می گوید: به کمک مدیریت این محصول طوری کنترل می شود که بتواند با موفقیت روانه بازار شود. 
یکی از تولیدکنندگان با اشاره به برخی مشکلات بر سر راه تولید این محصول می گوید: در هر دوره 2 میلیون تومان هزینه آزمایش است که دامپزشکی تایید کند این نوع مرغ داروی آنتی بیوتیک مصرف نکرده و سالم و سبز است .
دیگر مرغدار می گوید: بزرگترین دغدغه من این است که مرغ سبز را کجا به فروش برسانم.
حسنوند تولید کننده دیگر مرغ سبز می گوید: با اینکه مرغ سبز فواید بهتری دارد اما هزینه تولید آن نسبت به تولید مرغ های معمولی بیشتر است . 
این در حالیست که یکی از فروشندگان مرغ سبز می گوید: حداقل روزی 50 تا 60 کیلو مرغ معمولی می فروشم درحالیکه فروش مرغ سبز روزی 10 تا 15 کیلو و علت این است که هم تفاوت قیمت دارند و هم اینکه هنوز بطور کامل مصرف کنندگان اطلاع کافی در خصوص مرغ سبز ندارند. 
آقای غضنفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان می گوید: اتحادیه ها می توانند با ادارات قرارداد ببندند و این محصول را هدایت کنند و ما هم در این خصوص آمادگی همکاری داریم . 
فاضلی از تولیدکنندگان مرغ سبز می گوید: در دیگر استانها محدودیت سن را اغماض کرده اند ولی در استان ما باید سه بار آزمایش بگیریم و 45 روز برای جواب آزمایش منتظر می مانیم و این قدرت رقابت را با دیگر استانها از ما می گیرد.
مشکل یکی دیگر از تولید کنندگان مرغ سبز این بود که در تولید این نوع مرغ فعلا تسهیلاتی در اختیار مرغدار گذاشته نشده است.
اما آقای غضنفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان می گوید: اگر تسهیلات ، سرمایه درگردش و مشاوره های فنی و علمی نیاز باشد، مجموعه سازمان جهاد کشاورزی درخدمت این تولیدگنندگان هستند.
آقای توکلی مدیرکل دامپزشکی استان هم ابراز امیدواری می کند، با ایجاد انگیزه در مرغداریها و رفع موانع موجود بر سر راه تولید مرغ سبز، بتوانیم در آینده ای نزدیک بخش عمده ای از مرغداریهای استان را زیرپوشش تولید مرغ سبز قرار دهیم .
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ سبز , محصولات دامی , لرستان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گام های استان لرستان برای تولید مرغ سبز ۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: