مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4563     
نفس‌های آخر دامداری‌ها

گاوهای شیرده هم از یارانه محروم شدند

فارس
آخرین یارانه‌ای که به دامداران پرداخت شده مربوط به سه ماه اول سال گذشته است و عملاً گاوهای شیرده هم از یارانه محروم شده‎اند و از سویی به‎دلیل گرانی، استقبال مردم از محصولات لبنی کم شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير ساعت 16:51

  لبنیات نقش غیرقابل انکاری در سلامت انسان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف و جایگاه بسیار مهمی در سفره ما ایرانیان دارد، به‌طوری که نمی‌توان آن را از وعده غذایی حذف و یا جایگزین کرد؛ با توجه به ماه مبارک رمضان و افزایش مصرف شیر در میان مردم، سال‌های گذشته شاهد صفوف طولانی مردم برای دریافت شیر بودیم که در حال حاضر این موضوع دیده نمی‌شود که افزایش قیمت می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

 
از سویی دیگر مازندران به دلیل تنوع آب و هوایى و داشتن مراتع و دشت‌ها، منطقه مناسبى براى پرورش دام است که بسیاری از افراد در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، متأسفانه طی این چند سال افزایش قیمت نهاده‌های دامی و عدم تناسب آن با قیمت شیر و سایر مسائلی از این قبیل، جمع‌آوری برخی واحدهای دامداری را به‎دنبال داشته است.
 
طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت لبنیات بودیم که گفته می‌شود تأثیری برای دامداران استان ندارد، افزایش قیمتی که به نفع تولیدکننده و مصرف‎کننده نیست، چه سودی می‎تواند به همراه داشته باشد.
 
یک دامدار مازندرانی در گفت‌وگو با فارس، گفت: متاسفانه افزایش قیمت شیر هیچ تأثیری بر روند دامداری استان به‌ویژه در بخش دامداری‌های کوچک ندارد، این موضوع را باید در نظر گرفت که این دامداری‌های کوچک در سطح استان به نابودی کشیده شدند و شاید نفس‌های آنان شنیده می‌شود.
 
* بی‎ثباتی در بازار نهاده‌های دامی
 
احمد آقابابانتاج بیان کرد: بیشترین مشکلی که در حال حاضر دامداری‌های استان با آن روبه‌رو هستند، بی‌ثباتی در بازار نهاده‌های دامی به‌ویژه کالای اساسی مانند سبوس گندم، تفاله چغندر و سایر نهاده‌ها است که متاسفانه با توجه به وجود تورم در جامعه، از تورم چندین‌برابری برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه بحث دیگر افزایش ناچیز قیمت شیر نسبت به نهاده‌ها و گرانی‌های بازار است، اضافه کرد: اگر درصدی از سال‌های گذشته گرفته شود، شاید نهایت درصدی که افزایش پیدا کند برای دامداری‌های صنعتی و نیمه‎صنعتی استان 10 درصد و برای دامداری‌‌های سنتی و در سطح روستاها و شهرهای کوچک زیر دو یا سه درصد در طول سال است، از طرفی دیگر افزایش قیمت نهاده‌های دامی در طول سال را در نظر بگیریم شاید حدود 200 درصد افزایش داشته باشد.
 
* اعمال نشدن یارانه شیر؛ مشکل اساسی دامداران
 
این دامدار مازندرانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنعت دامپروری مازندران به شکل کامل صنعتی نشده و به‎صورت سنتی‌ است، یکی از معضلات اساسی که دا‎مداران استان با آن دست‎ و پنجه نرم می‌کنند، اعمال نشدن یارانه شیر است که به بخش دامداران روستایی تقریباً یارانه‌ای اختصاص پیدا نمی‌کند.
 
آقابابانتاج با اشاره به اینکه یارانه شیر که در یکی دو سالی که مطرح شده بیشتر از انگشتان دست پرداخت نشده است، افزود: یارانه شیر مستقیم به دامدار پرداخت نمی‌شود، باید از سلسله مراتب کارخانه و سکوهای شیر بگذرد که سبب می‌شود به بیشتر دامداری‎ها نرسد و این موضوع سبب بروز اختلافاتی شده و همچنین آخرین یارانه پرداختی مربوط به سال گذشته بوده‌ است.
 
وی یادآور شد: اگر بحث یارانه شیر از طریق شرکت‌های تعاونی دامداران اعمال و به‌صورت مستقیم به دامداران پرداخت شود، عملکرد بهتری دارد.
 
این دامدار اظهار کرد: اگر آماری درباره دام‌های سنگین شهرهای مازندران گرفته شود، این سیر نزولی از سال 90 تاکنون به‎شدت افزایش پیدا کرده و غالب دامداری‌های سطح شهرستان‌ها جمع‌آوری شده است.
 
آقابابانتاج با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که بحث دامداری‌های مازندران به شکل قانون‌مند و نظام‌مند و یک رویه خاص حمایتی از دامداران باشد، گفت: در حال حاضر نگاه مسئولان به ‎سمت دامداری‌های صنعتی است که دامداران شهرهای مازندران توان ایجاد دامداری‌های صنعتی را ندارند، در صورتی‌که تسهیلاتی برای دامداران در نظر گرفته شود، رشد صنعت دامپروری را در استان به‎دنبال دارد.
 
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزان و دامداران مازندران در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به افزایش 10 درصدی قیمت لبنیات، اظهار کرد: به‌طور حتم با توجه به سنتی بودن دامداری‌های استان، دامداران مازندرانی نمی‌توانند شیر را با قیمت یک‎هزار و 440 تومان که دولت اعلام کرده درب کارخانه به فروش برسانند.
 
سید فریدون موسوی با بیان اینکه بیشتر دامداران مازندران به‎صورت سنتی در حال فعالیت هستند، با این قیمت نمی‌توانند محصول خود را به فروش برسانند، اضافه کرد: به‎دلیل اینکه بیشتر دامداران در مسیرهای صعب‌العبور هستند که دسترسی به کارخانه و جایگاه تحویل شیر ندارند که این موضوع خودبه‌خود سبب پایین آمدن قیمت محصول آنان می‌شود.
 
وی به بحث یارانه شیر اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یارانه سه ماهه اول سال گذشته پرداخت شده که خیلی عقب هستیم و دامداران نمی‌توانند روی این موضوع حساب کنند.
 
مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران با بیان اینکه دامدار به دلیل اینکه متضرر نشود محصولات را به کارخانه تحویل نمی‌دهد، افزود: دامداران به‌دلیل جلوگیری از متضرر شدن، محصولات را به‌صورت مستقیم به مردم عرضه می‌کنند و با قیمت بهتری به فروش می‌رسانند و کارخانه‌ها نیز شیر را از استان‌های هم‌جوار تامین کرده و حتی از شیر خشک استفاده می‌کنند.
 
* افزایش قیمت به نفع جامعه دامدار مازندران نیست
 
موسوی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، حال که در ماه مبارک رمضان مصرف شیر در مازندران پایین آمده این موضوع به این معناست که ما همچون سال‌های گذشته شاهد هجوم مردم برای دریافت شیر نیستیم، تولید بالا رفته تقاضا پایین آمده که می‌تواند بحث قیمت آن مطرح باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه داده‌ها براساس ضریب تحویل شیر به کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی است، استان ما جایگاهی ندارد ولی اگر آمار براساس دامداران سنتی و به‎تناسب هر رأس دام باشد، مازندران در بخش دامپروری از لحاظ تولید شیر می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.
 
مدیرعامل اتحادیه دامداران مازندران در پایان تصریح کرد: در مجموع این افزایش قیمت به نفع جامعه دامدار مازندران نیست، به‌دلیل اینکه 80 درصد واحدهای دامداری‌های استان به‌صورت سنتی در حال فعالیت است و به طور حتم این قیمت لحاظ نمی‌شود.
 
* اعلام افزایش قیمت شیر از طریق ستاد تنظیم بازار کشور
 
دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره افزایش قیمت لبنیات به خبرنگار فارس گفت: موضوع افزایش قیمت لبنیات از طریق ستاد تنظیم بازار کشور اعلام شده و استان‌ها در جریان این تصمیم دخالتی ندارند.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت‌وگو با فارس، گفت: بدون شک لبنیات از فرآورده‌های غذایی است که مصرف آن در رژیم غذایی افراد ضروری است و امکان حذف در آن وجود ندارد، به‌دلیل اینکه فرآورده‌های لبنی یک غذای کامل محسوب می‌شوند، بنابراین در هر شرایطی نباید به این سمت برویم که مردم میزان مصرف آن را کاهش دهند.
 
محمد آزادبخت افزود: یکی از مهم‌ترین راه‎ها برای داشتن سلامتی، استفاده از رژیم غذایی مناسب است که حتماً فرآورده‌های لبنی در آن باید گنجانده شود.
 
* ایمنی و سلامت فرآورده‌های لبنی مورد تایید است
 
وی با اعلام اینکه در حال حاضر ایمنی و سلامت فرآورده‌های لبنی مورد تایید است، اظهار کرد: به‌طور مرتب از کارخانجات مواد غذایی نمونه‌برداری می‌شود، به‌طوری‌که در سال گذشته 34 هزار مورد آزمایش روی 700 نمونه انجام شده است.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به انجام نمونه از تمامی کارخانجات غذایی استان اشاره کرد و گفت: نمونه‌های کارخانه‌ها در سایر استان‌ها نیز توسط شبکه جمع‌آوری و برای ما ارسال شده، البته نمونه استان ما به سایر استان‌ها برای انجام آزمایش ارسال می‌شود.
 
آزادبخت خاطرنشان کرد: فرمولی برای سلامت فرآورده‌های لبنی تعریف می‌شود، وقتی متوجه شویم که فرمول با محصول نامنطبق است، سریعاً جلوی تولید گرفته می‌شود و به سراسر کشور اعلام می‌کنیم که از سطح عرضه جمع‌آوری می‌شود.
 
وی تصریح کرد: آنچه که به‎صورت رسمی، قانونی و مجاز در سطح بازار است، مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو است، این جمله به این معناست که اگر به‎عنوان مثال پنیرهای متعددی در بازار باشد، آن پنیری مورد تایید است که نه تنها کارخانه از معاونت غذا و دارو دارای مجوز باشد بلکه فرآورده نیز دارای مجوز یعنی دارای برچسب اصالت سلامت باشد.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: امکان دارد محصولات غیرمجاز خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی زیادی در سطح جامعه وجود داشته باشد، منظور ما از غیرمجاز این است سیر قانونی طی نشده که برخورد با این مسائل برعهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت است.
 
آزادبخت درباره صدور گواهی بهداشت برای صادرات محصولات لبنی، تصریح کرد: تعداد 49 مورد گواهی در بهمن و 50 مورد گواهی اسفند سال گذشته و همچنین به ترتیب تعداد 45 و 69 مورد گواهی بهداشتی در فروردین و اردیبهشت امسال برای صادرات محصولات لبنی مازندران صادر شده‌ است.
 
وی اضافه کرد: همچنین 51 مورد گواهی در فروردین و 95 مورد گواهی در اردیبهشت سال گذشته صادر شد که امسال شاهد افت 27 درصدی صدور گواهی بهداشتی برای محصولات لبنی هستیم.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: از اردیبهشت امسال مصوبه‌ای از سازمان غذا و دارو به دانشگاه علوم پزشکی ابلاغ شده، اگر فرآورده لبنی برای صادرات و حاوی روغن‌های گیاهی باشد، در صورتی که مورد تایید و قبول کشور مقصد باشد، صادرکننده می‌تواند فرآورده لبنی حاوی روغن گیاهی را صادر کند که این مصوبه به‎نظر می‌رسد می‌تواند افت صادرات را جبران کرده و مجدداً صادرات افزایش یابد.
 
آزادبخت به افزایش دو برابری تنوع محصولات لبنی طی دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: در اردیبهشت سال گذشته 199 نوع محصول صادر شد، در حالی‌که در اردیبهشت ماه امسال 377 نوع محصول برای صادرات داشتیم با توجه به اینکه تعداد این محصولات 27 درصد کاهش پیدا کرده تنوع محصول صادراتی افزایش پیدا کرده است.
 
وی در پایان درباره میزان استقبال مردم نسبت به مصرف شیر با توجه به افزایش قیمت آن، گفت: با توجه به افزایش 10 درصدی فرآورده‌های لبنی، باید مدت بعدی آنالیز شود تا در میزان مصرف مردم چه میزان موثر بوده است.
 
به گزارش فارس، با توجه به اینکه استان مازندران قطب کشاورزی و دامداری کشور محسوب می‌شود، لازم است مسئولان با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، حمایت لازم را از دامداران استان داشته باشند تا زمینه رشد و توسعه این صنعت فراهم شود.
 
گزارش از زهرا طاهری
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگاوهای شیرده , یارانه , دامداران , شیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گاوهای شیرده هم از یارانه محروم شدند ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: