مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3126     

گره مشکلات دامداران کور می‌شود!

چندی پیش بود که زمزمه‌هایی در مورد مشکلات دامداران و هزینه‌های سنگین تولید به گوش می‌رسید و باز هم ظاهرا اولین راه‌ حل برای رفع مشکلات، افزایش قیمت بود، بنابراین قرار شد افزایش 30 درصدی قیمت شیر خام گره‌ای از مشکلات دامداران بگشاید اما ظاهرا این گره نه تنها باز نشد بلکه کور شده است و از افزایش 30 درصدی شیر خام چیزی نصیب دامداران نمی‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير ساعت 10:42

  این افزایش در حالی رخ داد که دامداران به شدت با آن مخالف بودند و افزایش قیمت را راهکار رفع مشکلات خود و صنعت شیر کشور نمی‌دانستند.

 
حسین چمنی، عضو انجمن شیر ایران و مدیرعامل کارخانه شیر پاستوریزه پگاه مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای منطقه خراسان، در این باره گفت: پنج درصد از 15 درصد افزایش قیمت لبنیات متعلق به دامداران بوده و 10 درصد آن صرف هزینه‌هایی چون آب و برق می‌شود.
 
وی، علت اصلی افزایش 15 درصدی محصولات لبنی را اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دانست و گفت: افزایش 25 درصدی دستمزد گارکران و هزینه آب و برق از جمله عوامل افزایش قیمت شیر و فرآورده‌های آن است. کارخانجات توان خرید شیر به قیمت 1440 تومان را نداشته و حداکثر توان ما برای خرید شیر خام 1020 تومان است.
 
چمنی تاکید کرد: در حال حاضر قیمت محصولات ما تنها 20 درصد افزایش یافته است و هنگام تصویه حساب با دامداران 5 درصد به آنان پرداخت می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا با ادامه این وضعیت دامداران ضرر نمی‌کنند، گفت: دولت نباید در این امر دخالت داشته باشد بلکه این امر به عرضه و تقاضای بازار بستگی دارد بنابراین این موضوع دستوری نبوده است. طبق دستور دولت واحدهای تولیدی لبنیات باید حدود 17 درصد سود داشته باشند ولی به دلیل وضعیت عرضه و تقاضا ما تنها 4 درصد سود داریم.
 
حسین صفرپور، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: براساس مصوبه‌ دولت، کارخانجات باید شیر خام را با قیمت 1440 تومان خریداری کنند، ولی نه نتها این امر اجرایی نشده بلکه قیمت محصولات لبنی توسط کارخانجات نیز 15 درصد افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه این افزایش قیمت درست نیست، افزود: با توجه به اینکه کارخانجات معتقدند این افزایش به دلیل گرانی آب و برق بوده، ولی ادامه این روند علاوه بر کاهش مصرف موجب ضرر دامداران نیز می‌شود، بنابراین قیمت 1440 تومان منطقی بوده و کارخانجات باید آن را بپذیرند. کارخانجات باید خود را با دامداران یکی بدانند، چرا که حیات هردو به یک دیگر وابسته بوده و مکمل یک‌دیگر هستند.
 
صفرپور در خصوص راهکار حل مشکلات دامداران بیان کرد: یارانه‌ی حمایت از مصرف‌کنندگان اگر به تولیدکنندگان اختصاص یابد موجب کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده شیر می‌شود.
 
فرشید صراف، مدیرعامل اتحادیه گاوداران و دامداران صنعتی استان نیز اظهار کرده بود: کارخانجات نه تنها قانون خرید ١۴۴٠تومان را اجرایی نکرده‌اند بلکه قیمت خرید شیر خام را نیز کاهش داده‌اند و با توجه به روند کاهش خرید شیر خام، مصرف شیر پایین آمده و در نتیجه تولید شیر خام نیز دچار زیان می‌شود.
 
به نظر می‌رسد اجرای قانون مصوب خرید تضمینی شیر خام از دامداران و تخصیص یارانه برای تهیه نهاده‎‌های دامی راهکار موثرتری برای حل مشکلات دامداران باشد، چرا که افزایش قیمت شیر خام نه تنها دردی از دامدارای را دوا نمی‌کند بلکه سیر نزولی مصرف لبنیات در کشور را تشدید کرده و ما هر روز شاهد گاوهای شیری خواهیم بود که روانه کشتارگاه می‌شوند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامشکلات , دامداران , شیر خام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گره مشکلات دامداران کور می‌شود! ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: