10:40 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 806     

گزارشی از میزان تلفات گرما در بخش دام و طیور استان زنجان ارائه نشد

ایسنا
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی زنجان گفت: با وجود این‌که در هفته‌های اخیر شاهد گرمای بی‌سابقه بودیم، اما خوشبختانه گزارشی از تلفات این پدیده در بخش‌های دامی استان ارائه نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت 12:49

 «رحمان رستم‌خانی» با اعلام این مطلب، اظهار کرد: به طور معمول در بحث خشکسالی و یا سرمای زیاد مساله در خطر قرار گرفتن دام و طیور مطرح می‌شود.

 

وی یادآور شد: در مناطق گرمسیری سالن‌های نگهداری دام از جمله مرغداری‌ها نیاز مبرم به خنک کردن از طریق سیستم سرمایشی دارند که با توجه به افزایش هزینه‌های بخش نیرو، خنک کردن سالن‌ها با نیروی برق توجیهی ندارد.

 

وی افزود: خوشبختانه در زنجان به علت داشتن شرایط جوی معتدل در فصل تابستان، استفاده از چنین امکاناتی غیرضروری به نظر رسید و آسیبی به دام و طیور وارد نمی‌شود.

 

این مقام مسوول با اشاره به این‌که طبق پیش‌بینی‌ها، گرمای هوا تا پایان شهریورماه ادامه دارد، یادآور شد: با توجه به این موضوع به مرغداراران توصیه می‌شود برای ممانعت از تلفات احتمالی به سیستم سرمایشی مرغداری‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

رستم‌خانی ادامه داد: با این حال در برخی مناطق استان افزایش دما محسوس بوده و می‌طلبد که دامداران و مرغداران به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی زنجان خاطرنشان کرد: مدت زمان افزایش دما در مناطق شمال غرب کشور بسیار محدود است و مشکل به خصوصی در رابطه با شرایط دام و طیور در استان وجود ندارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتلفات , گرما , دام و طیور , زنجان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: