مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5043     

گسترش همکاری های بین المللی و کنترل بیماری های دامی با لغو تحریم ها

رییس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: لغو تحریم ها، سطح همکاری های فنی با مجامع بین المللی در عرصه های تشخیص آزمایشگاهی، کنترل بیماری های دام، طیور و آبزیان و همچنین تجارت امن را افزایش می دهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن ساعت 13:22

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: سازمان دامپزشکی در دوران تحریم با محدودیت‌هایی در عرصه همکاری های فنی با مجامع بین‌المللی مانند سازمان بهداشت جهانی دام و سازمان فائو و همچنین تجارت امن روبرو بود. وی در مورد تجارت امن نیز گفت: شرط لازم برای صادرات محصولات دامی، رعایت الزامات بهداشتی کشورهای صادرکننده است، ضمن آن که در قانون ایران نیز تصریح شده برای تجارت با کشورهای دیگر، به منظور ایجاد شرایط امن و بهداشتی باید موافقتنامه‌های دامپزشکی داشته باشیم که در دوران تحریم کمتر می توانستیم به این موافقتنامه ها، دسترسی پیدا کنیم.
دکتر خلج با بیان این که برای امضای موافقنامه های دامپزشکی با سایر کشورها، قفل سیاسی در میان بود، اظهار داشت: وقتی کلید سیاسی به میدان بیاید، می تواند برای همه عرصه ها، گشایش ایجاد کند و ما امیدواریم با امضای موافقتنامه های دامپزشکی، زمینه سرمایه گذاری های مشترک در بخش تولید واکسن و داروهای دامی افزایش یابد.
وی ادامه داد: در موافقتنامه های دامپزشکی با روسیه و سایر کشورها، همکاری های علمی و سرمایه گذاری مشترک با شرکت های مرتبط لحاظ شده است.
رییس سازمان دامپزشکی کشور، انتقال تکنولوژی های نوین در حوزه تولیدات دامپزشکی مانند تولید واکسن را از انتظارات و پیامدهای اجرای برجام عنوان و تصریح کرد: یکی از واکسن های استراتژیک و مورد نیاز کشور، واکسن تب برفکی است و امیدواریم بخشی از این واکسن از طریق شرکت های معتبر و پیشرفته تامین شود.
دکتر خلج پیش بینی کرد که در پسا تحریم، گرایش ایران برای مراودات تجاری در حوزه دامپزشکی با کشورهای معتبر جهان بیشتر شود و با حذف واسطه ها، قیمت این محصولات کاهش یابد.
وی در همین حال ابراز امیدواری کرد در همکاری های منطقه ای، پیمان مشترک کنترل بیماری های دامی میان کشورها نیز منعقد شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابیماری های دامی , لغو تحریم ها ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: