مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5064     

گلایه رئیس سازمان دامپزشکی کشور از انتشار شایعه مرغ‌های هورمونی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از شایعات منتشر شده در خصوص استفاده از هورمون در تولید مرغ کشور انتقاد کرد و گفت: به هیچ وجه امکان عملی استفاده از هورمون در تولید مرغ وجود ندارد و این شایعات از عدم تعمق و تامل علمی ناشی می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن ساعت 18:30

به گزارش خبرنگار ایسنا در استان البرز، مهدی خلج امروز (15بهمن) در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی البرز در جمع خبرنگاران گفت: مرغی که در کشور تولید می‌شود هیچ هورمونی ندارد زیرا امکان عملی استفاده از هورمون در تولید مرغ میسر نیست و تمامی شایعاتی که در این خصوص وجود دارد از عدم تعمق و تامل علمی ناشی می‌شود.

وی در ادامه با تکذیب این بحث و تاکید بر اقدامات نظارتی سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: مرغ تولیدی کشور تحت نظارت سازمان دامپزشکی قرار دارد و دائما از نظر بقایای دارویی و فلزات سنگینی که می‌تواند سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار دهد پایش می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور مجددا از ایجاد تشویش در اذهان عمومی انتقاد کرد و گفت: مرغ‌های ایرانی فاقد هرگونه هورمونی است و رسانه‌ها این موضوع را منعکس کنند تا مردم بدانند مرغی که با زحمت سرمایه گذاران و همت ناظران دامپزشکی تولید و نظارت می‌شود هیچ مشکلی ندارد و می‌توانند آن را مصرف کنند.

این مسئول در ادامه به توضیح چرایی رشد مطلوب مرغ در یک دوره زمانی کوتاه مدت و بیان اینکه این موضوع ارتباطی به مصرف هورمون ندارد پرداخت و تصریح کرد: اینکه مرغ در دوره کوتاه مدت به رشد مطلوبی می‌رسد نتیجه تلاش علمی، اصلاح نژاد، کاهش بیماری و تغذیه مناسب است.

خلج در پاسخ به اینکه تولید مرغ ارگانیک در چه وضعیتی قرار دارد گفت: مرغ ارگانیک مفهومی است که سازمان دامپزشکی کشور دستورالعمل آن را تهیه کرده است.

وی افزود: این دستورالعمل سه مرحله آزمایش را در دوران پرورش مرغ از نظر تغذیه و عدم مصرف آنتی بیوتیک در نظر گرفته است که علاوه بر آن قبل از کشتار نیز مرغ تولیدی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشوردر پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه مرغ ارگانیکی در کشور تولید نمی شود گفت: هر گونه تبلیغاتی در خصوص مرغ ارگانیک از نظر سازمان دامپزشکی کشور مردود بوده و مورد تایید نیست.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهورمون , مرغ , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: