مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3522     
یک متخصص تغذیه در خراسان جنوبی:

گوشت بوقلمون مقوی برای سیستم ایمنی بدن

یک متخصص تغذیه در خراسان‌جنوبی گفت: گوشت بوقلمون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر ساعت 15:52

 زهرا راغبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان‌جنوبی، گفت: گوشت بوقلمون بدون پوست، به طور طبیعی چربی کمی دارد که معادل یک گرم چربی در هر30 گرم گوشت است، به همین دلیل کسانی که دارای رژیم غذایی کم‏‌چربی هستند، می‏‌توانند از آن استفاده کنند، 150گرم گوشت بوقلمون حدود نیمی از اسید فولیکمورد نیاز روزانه را تامین می‌کند.

 
وی ادامه‌داد: همچنین منبع خوبی از پروتئین، سلنیوم، رویوپتاسیمو ویتامین‏ هایB1،B3 ، B6 و B12 و اسید آمینه تریپتوفان است.
 
این متخصص تغذیه گفت: بوقلمون کلسترول بدخون را کاهش می‏‏‌دهد، آرامش و سرحالی ایجاد می‏‌کند، از سرطان جلوگیری می‏‌کند، ترشح هورمون تستوسترون را افزایش می‏‌دهد، سیستم ایمنی را تقویت می‏‌کند.
 
راغبی ادامه‌داد: گوشت سفید و بدون پوست بوقلمون، یک ماده‌غذایی با پروتئین بالا و چربی کم است و کسانی که باید غذاهای کم چرب بخورند، می‏‌توانند از قسمت سفید گوشت بوقلمون استفاده کنند.
 
وی افزود: مدارک زیادی وجود دارد که نشان می‏‌دهد اسیدآمینه تریپتوفان، نقش اساسی در سیستم ایمنی بدن به عهده دارد. این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: یک مطالعه روی موش‏‌ها نشان داد که متابولیت‏‌های تریپتوفان "مولکول‏های ناشی از تجزیه تریپتوفان در بدن" اثر داروهایی را دارند که برای کاهش علائم بیماری "ام اس"استفاده می‏‌شوند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت , بوقلمون , مقوی , سیستم ایمنی بدن ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گوشت بوقلمون مقوی برای سیستم ایمنی بدن ۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: