مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3544     

گوشت شترمرغ، مناسب برای قلب و عروق

ایسنا
یک متخصص تغذیه در خراسان‌جنوبی گفت: گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی - عروقی، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای مناسبی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۹ مهر ساعت 15:52

 «زهرا راغبی» اظهار کرد: گوشت شترمرغ که در گروه گوشت‌های قرمز طبقه‌بندی می‌شود، ارزش غذایی زیادی دارد، طوری‌که می‌توان گفت یکی از کم‌چرب‌ترین و سالم‌ترین نمونه‌های گوشت قرمز در دسترس است.

 
وی ادامه داد: نکته جالب توجه در خصوص گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون کم‌تر است.
 
این متخصص تغذیه با بیان اینکه گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی - عروقی، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای بسیار مناسبی است، گفت: اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گوشت شترمرغ 30 درصد مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می‌دهد که یکی از مزیت‌های این گوشت محسوب می‌شود.
 
راغبی تصریح کرد: این مزایا به همراه میزان زیاد اسید چرب امگا - 3 در گوشت شترمرغ باعث شده که این گوشت انتخاب بسیار خوبی برای بیماران قلبی- عروقی و سالمندان باشد، تا با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای پروتئینی خود را برطرف کنند.
 
وی ادامه داد: استفاده از اسید چرب امگا - 3 تأثیرات مفیدی در کاهش بیماری‌های قلبی عروقی داشته و برای رشد و نمو مؤثر است.
 
این متخصص تغذیه افزود: به نظر می‌رسد که این اسید چرب در مقایسه با اسید چرب غیراشباع امگا - 6 تأثیرات مفیدی در جلوگیری از لخته شدن دارد و بیشتر جیره‌های غذایی افراد از لحاظ اسیدهای چرب امگا - 3 کمبود دارند.
 
راغبی گفت: از طرف دیگر میزان کم سدیم در گوشت شترمرغ، استفاده از آن را برای افرادی که دچار پر فشاری خون هستند را ممکن می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: گوشت شترمرغ از نظر پروتئین و آهن نیز، جایگاه بسیار خوبی دارند از همین‌رو برای افراد کم‌خون و زنان باردار انتخاب مناسبی است و به‌علاوه گوشت شترمرغ میزان زیادی از عناصری مانند روی و منیزیم را دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت , شترمرغ , قلب و عروق , اسید چرب ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گوشت شترمرغ، مناسب برای قلب و عروق ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۹ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: