10:57 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5138     

گوشت قرمز در سراشیبی قیمت

بررسی‌ها از بازار مواد پروتئینی نشان می‌هد که قیمت انواع گوشت قرمز با شیبی ملایم در جهت کاهش نسبت به روزها و هفته‌های اخیر حرکت کرده و قیمت گوشت مرغ نیز ثبات تقریبی دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت ساعت 14:14

 

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا، قیمت گوشت قرمز که از اواخر سال گذشته روند افزایشی در بازار پیدا کرده بود در حال حاضر در بیشتر اقلام تا حدودی با کاهش قیمت روبرو شده است. در میان انواع گوشت قرمز، گوشت گوساله فیله گران‌ترین و شقه با گردن ارزان اقلام هستند.

به عنوان نمونه هر کیلوگرم گوشت گوساله راسته 35 هزار و 900 تومان به طور متوسط در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود. همچنین گوشت گوساله ران کیلویی 34 هزار تومان، گوشت گوساله فیله 46 هزار و 900 تومان، گوشت گوسفندی ماهیچه کیلویی 39 هزار تومان، گوشت استیکی 45 هزار تومان، گوشت گوسفندی ماهیچه کیلویی 39 هزار تومان و مغز ران گوسفندی کیلویی 36 هزار تومان فروخته می‌شود.

اما قیمت گوشت مرغ در مقایسه با روزهای اخیر ثبات نسبی داشته و تغییر چندانی پیدا نکرده است. هر کیلوگرم گوشت مرغ در مغازه‌های سطح شهر کیلویی 6500 تومان قیمت دارد. همچنین مرغ کامل بسته بندی پاک شده کیلویی 7400 تومان، سینه مرغ کیلویی 7800 تومان، سینه جوجه کبابی کیلویی 13 هزار تومان، بال مرغ کیلویی 8300 تومان و گردن مرغ کیلویی 3200 تومان فروخته می‌شود.

البته مهدی یوسف خانی - رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - از افزایش قیمت مرغ و تعادل عرضه و تقاضا از خرداد امسال به دلیل کاهش میزان جوجه ریزی توسط مرغداران خبر داد و گفته که قیمت گوشت مرغ احتمالا در جهت افزایش تغییر می‌کند.

به گفته او، مرغداران متقاعد شده‌اند که برای تعادل بازار و میزان عرضه و تقاضا باید جوجه‌ریزی خود را به 85 میلیون قطعه در ماه کاهش دهند و در حال حاضر با توجه به عرضه بالا و تولید زیاد، طبیعی است که قیمت‌ها کاهش یابد که از خردادماه و با آغاز فصل تابستان بازار بهبود یابد.

در بین محصولات پروتئینی، گوشت بوقملون که مشتریان خاص خود را دارد روند کاهشی پیدا کرده و هر کیلوگرم آن 12 هزار و 200 تومان قیمت دارد و هر کیلوگرم بدون استخوان این نوع گوشت، کیلویی 23 هزار تومان فروخته می‌شود.

انواع اقلام گوشت، مرغ و بوقلمون متوسط قیمت (هر کیلوگرم)
گوشت گوساله راسته 35 هزار و 900 تومان
گوشت گوساله ران 34 هزار تومان
گوشت گوساله فیله 46 هزار و 900 تومان
گوشت گوسفندی ماهیچه 39 هزار تومان
گوشت استیکی 45 هزار تومان
شقه با گردن 33 هزار و 500 تومان
گوشت چرخ کرده 35 هزار تومان
گوشت مرغ 6500 تومان
مرغ کامل بسته بندی شده 7400 تومان
مغز ران گوسفندی 36 هزار تومان
فیله مرغ 13 هزار و 300 تومان
سینه مرغ 7800 تومان
ران مرغ 7300 تومان
سینه جوجه کبابی 13 هزار تومان
بال مرغ 8300 تومان
گردن مرغ 3200 تومان
گوشت بوقلمون 12 هزار و 200 تومان
بوقلمون بدون استخوان 23 هزار تومان
کله پاچه 35 هزار تومان

 

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت قرمز , قیمت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 گوشت قرمز در سراشیبی قیمت ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت
2 تعیین قیمت گوشت قرمز براساس عرضه و تقاضا ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير
3 بی تأثیری پیش سرد کردن گوشت قرمز در قیمت تمام شده ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: