مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4176     

یارانه‌ای که پس از ۷ ماه واریز شد

فارس
اگرچه دولت از یک سال گذشته تاکنون با سه اقدام از جمله پرداخت دو دوره یارانه 300 و 225 میلیارد تومانی و اجرای طرح خرید تضمینی شیرخام از دامداران حمایت کرده اما هنوز تا اجرایی شدن تمامی مطالبات کشاورزان فاصله دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي ساعت 08:39

 تولید شیر و حمایت از تولید‌کنندگان شیر خام به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند همواره یکی از دغدغه‌های دولت بوده که با روش‌های مختلف در یک سال اخیر از این بخش تولیدی پشتیبانی شده است.

در این راستا دولت با  اختصاص یارانه‌ 300 میلیارد تومانی چهار ماه پایانی سال 92 و 225 میلیارد تومانی یارانه بهار امسال تمام همت خود را برای حمایت از این بخش تولیدی به کار برد، اگرچه در پرداخت زود هنگام و تمام و کمال آن چندان موفق عمل نکرد.

یارانه 300 میلیارد تومانی، 4 ماه پایانی سال گذشته با تأخیر چندین ماهه پرداخت شد و به گفته احمد مقدسی رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران، بخشی از این یارانه از 20 اسفند 92 تا پایان همان سال هنوز به تولید‌کنندگان داده نشده است.

همچنین دولت به دنبال حمایت از تولید‌کنندگان شیر‌خام مبلغ 225 میلیارد تومان به عنوان یارانه شیر بهار امسال اختصاص داد که تا  اواسط آبان ماه سال جاری هیچ خبری از تأمین اعتبار و پرداخت آن نبود، به طوری که دامداران خواستار برگزاری جلساتی با مسئولان دولتی شدند و به دنبال آن جلسات یارانه 225 میلیارد تومانی بهار 93 از سوی دولت به حساب وزارتخانه جهاد کشاورزی واریز و وزارتخانه هم پس از انجام مقدمات لازم، پس از گذشت 7 ماه بالاخره روز گذشته پرداخت آن را به تولید‌کنندگان شیرخام آغاز کرد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران درمورد پرداخت یارانه بهار 93 گفت: طبق مصوبه دولت قرار بود که به ازای هر کیلوگرم شیر مبلغ 190 تومان یارانه پرداخت شود، اما با توجه به میزان تولید شیر در سه ماهه ابتدای امسال و مبلغ 225 میلیارد تومان به هر کیلوگرم شیر فقط 125 تومان یارانه تعلق می‌گیرد و دولت به ازای هر کیلو 65 تومان به تولید‌کنندگان بدهکار می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: اگرچه دولت یارانه شیرخام  تابستان را بلاتکلیف گذاشته، اما با اجرای طرح حمایتی خرید تضمینی شیرخام از تولید‌کنندگان در برخی استان‌های کشور از جمله تهران، قزوین و اصفهان باز هم به شکلی دیگر در صدد حمایت از تولید‌کنندگان این قشر برآمده است.

این تصمیم دولت به دنبال عدم اجرای مصوبه دولت مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان توسط صنایع لبنی اتفاق افتاد و براساس آن سازمان تعاون روستایی کشور خرید تضمینی شیر خام با کیفیت از تولیدکنندگان را از ابتدای آذر ماه امسال به اجرا در آورد.

این گزارش می‌افزاید: دولت هنوز 5 ماه علوفه معوق سال 92 تولید‌کنندگان شیرخام و پرداخت مابه‌التفاوت قیمت شیر از ابتدی تیر تا آذر‌ماه سال 93 را که قیمت مصوب خرید شیر خام 1440 تومان اعلام شد و کارخانجات به آن عمل نکردند، را به دامداران و تولید‌کنندگان شیرخام بدهکار است. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هایارانه‌ , واریز , خرید تضمینی , شیرخام , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 یارانه‌ای که پس از ۷ ماه واریز شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: