10:24 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6357     

افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات گوشت‌قرمز و دام عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران، از افزایش ۱۰۰درصدی صادرات گوشت‌قرمز و دام عشایر در سال‌جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بالغ بر ۷۰۰ هزار راس دام سبک به خارج از کشور صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۸ آذر ساعت 10:51

به گزارش ایسنا، کرمعلی قندالی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: این در حالی است که سال گذشته در تمام طول سال ۶۰۰ هزار راس دام صادرات داشتیم.

وی از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به امور عشایری کشور خبر داد و افزود: دولت در این چند سال رویکرد بسیار خوبی به خدمات به جمعیت عشایری کشور داشته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه ۲۵درصد از نیاز کشور به گوشت قرمز از سوی عشایر تامین می‌شود تصریح کرد: سازمان امور عشایر ایران امسال با حمایت ویژه دولت یازدهم و اجرای طرح زنجیره تولید که با هدف افزایش تولید گوشت قرمز عشایر در کشور اجرا شده میزان تولید این کالای اساسی را از حدود ۱۸۰ هزار تن به ۱۹۲ هزار تن افزایش داده است.

قندالی با بیان اینکه طرح زنجیره تولید باهدف تحقق شعار سال و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شده گفت: دولت برای اجرای این طرح ۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت با سود ۴ درصد و دوره بازگشت پنج ساله به عشایر کشور اختصاص داد.

وی با اشاره به اهداف این طرح ملی اضافه کرد: افزایش حداکثری بهره‌وری از دام و عرصه به‌هنگام آن به عرصه بازار، ممانعت از عرضه دام نارس به بازار، اصلاح نگرش به پرورش و نگهداری دام و به ویژه اصلاح نژاد و اصلاح در تغذیه دام و افزایش سطح درآمد خانوارهای عشایری از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران، جلوگیری از ورود مازاد دام به عرصه‌ها را از دیگر اهداف این طرح ملی برشمرد و ادامه داد: سال گذشته ۱۳۰۰میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات با سود ۱۵ درصد در مناطق برخوردار و سود ۱۱درصد در مناطق محروم به عشایر کشور تخصیص یافت که ۱۰۰درصد آن جذب شد.

قندالی با بیان اینکه اجرای این طرح منجر به تولید بالغ بر ۷۰۰ هزار راس دام در کشور شد گفت: پرورش و پروار این دام‌ها در مجموع بیش از ۱۲ درصد به تولید گوشت قرمز کشور اضافه کرد و گوشت تولیدی عشایر را از ۱۸۰ هزار تن در سال به ۱۹۲ هزار تن افزایش داد.

وی از تخصیص اعتباری بالغ بر۱۰۰۰میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران به عشایر ایران خبر داد و گفت: این تسهیلات نیز با سود ۴درصد و بازگشت ۵ ساله فرصت خوبی برای عشایر فراهم کرده و بالغ بر ۷۵ درصد این اعتبارات جذب شد.

این مقام مسئول از افزایش این اعتبارات از ۱۰۰۰میلیارد به ۲۰۰۰میلیارد ریال در سال‌جاری خبر داد و افزود: لایحه این طرح هم‌اکنون در دولت است و بعد از تصویب با همان شرایط سال قبل به زودی به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت‌قرمز , دام عشایر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات گوشت‌قرمز و دام عشایر ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: