5:28 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6365     

همکاری های دامپزشکی ایران و عراق گسترش می یابد

راه های گسترش تعاملات در دیدار رییسان دامپزشکی ایران و عراق بررسی و بر لزوم رفع مشکل صادرات فرآروده های دامی ایران به عراق تاکید شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ آذر ساعت 13:16

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور در سفر به عراق به دعوت وزیر کشاورزی این کشور و دیدار با « صلاح فاضل عباس» رییس سازمان دامپزشکی عراق درباره مشکلات پیش روی صادرات فرآورده های با منشا دامی به عراق و برخی دیگر از مسایل قرنطینه ای مذاکره کرد.
دراین نشست روش های ثبت دارو ، واکسن و چگونگی صادرات داروهای دامپزشکی تولید ایران به کشور عراق بحث و بررسی شد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور عراق گفت: کارخانجات تولید کننده داروهای دامپزشکی ایران می توانند اقدام به ثبت دارو و فراورده های بیولوژیک خود در دامپزشکی عراق کرده و سپس صادرات را به این کشور آغاز کنند.
در جریان این دیدار مقرر شد هیاتی از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان داروهای دامپزشکی ایران به همراهی نمایندگان برخی از کارخانجات معتبر تولید دارو در ایران به بغداد سفر کرده و از نزدیک با مقام های دامپزشکی عراق ملاقات کنند.
طرف عراقی پیشنهاد کرد ایران نمایشگاهی از تولیدات داروهای دامی خود را در این کشور برپا و با شرکت های وارد کننده عراقی آشنا شود، تا زمینه و مقدمات حضور شرکت ایرانی تولید کننده داروهای دامی در عراق فراهم شود.
براساس این گزارش، مشکلات پیش آمده در زمینه صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ و فرآورده های طیور به کشور عراق، موضوع دیگر مورد مذاکره بود و در این ارتباط مقرر شد، گوشت طیور صادراتی به عراق فقط از کشتارگاه های مجهز صورت گیرد و تنها شرکت های معتبر حق حضور در صادرات داشته باشند.
در این مذاکرات بر استمرار ارتباط دامپزشکی دو کشور درباره تبادل اطلاعات و به ویژه درباره اطلاعات اپیدمیولوژی بیماری ها بر اساس ماده شش توافقنامه دامپزشکی منعقده بین دو کشور تاکید شد.
همچنین قرار شد برای رفع موانع قرنطینه ای، جلسات منظم بین هیات های کارشناسی قرنطینه دو کشور در مرزها تشکیل و این مشکلات مورد بررسی قرار گرفته و بهترین راه برای رفع مشکلات احتمالی انتخاب شود.
به گزارش ایرنا، سالیانه بیش از دو میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول در داخل به مصرف می رسد و سالیانه 80 هزار تا 100 هزارتن به بازارهای هدف صادر می شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمکاری , دامپزشکی , ایران و عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری های دامپزشکی ایران و عراق گسترش می یابد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: