مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1014     

صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری كشاورزی پول زنبورداران را بلوكه كرد

ایرنا
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران كشور گفت: از محل صرفه جویی و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به صنعت زنبورداری كشور اختصاص یافت كه آن هم از سوی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری كشاورزی بلوكه شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۳۰ مرداد ساعت 16:43

 عفت رئیسی افزود: پس از سالها برای حمایت از صنعت زنبورداری كشور از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به این صنعت اختصاص یافت كه به جای تزریق به صندوق تخصصی زنبور عسل كشور، در اختیار صندوق مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری كشاورزی قرار گرفت و این پول حدود ۴ ماه بلوكه شده است. 

وی اظهار كرد: این در حالیست كه درخواست ما برای تامین اعتبار و تخصیص یارانه برای حمایت از صنعت زنبورداری كشور مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است. 
رئیسی ادامه داد: بنابراین مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای حمایت این بخش كافی نبوده و تاكنون ریالی از این مبلغ به این صنعت تعلق نگرفته است. 
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران كشور تصریح كرد: صنعت زنبورداری به دلیل عملیات گردافشانی برای تمامی كشورهای جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری كه در كشورهای مختلف از جمله چین، تركیه و آمریكا بابت جابجایی و گردافشانی زنبور عسل مبالغی در اختیار تولیدكنندگان قرار می گیرد. 
رئیسی گفت: علیرغم پیگیری های فراوان از سوی معاونت دام و طیور وزارت جهاد كشاورزی و اتحادیه زنبورداران كشور ریالی از این پول به صنعت زنبورداری تعلق نگرفته و هنوز در اختیار صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری كشاورزی است. 
وی افزود: این صندوق مادرتخصصی ادعا دارد كه ۴۸ درصد این پول سهم دولت است در حالی كه این پول از صرفه جویی منابع كشور از محل اجرای هدفمندی یارانه ها اختصاص یافته است. 
وی تاكید كرد در صورتی كه سال گذشته این مبلغ به صنعت زنبورداری كشور تعلق می گرفت هم اكنون این صنعت با كمترین مشكل مواجه بود. 
این فعال بخش خصوصی زنبور عسل را حافظ كشاورزی،محیط زیست و منابع طبیعی دانست و گفت: در سالهای گذشته قرار بود طبق مصوبه مجلس ستاد گردافشانی زنبورعسل در معاونت دام و طیور وزارت جهاد كشاورزی تشكیل شود، اما تاكنون در هیچ دولتی چنین ستادی تشكیل نشده است. 
وی ابرازامیدواری كرد این ستاد از سوی وزیر جهاد كشاورزی دولت تدبیر و امید برای حمایت از صنعت زنبورداری كشور تشكیل شود. 
وی ادامه داد: عملیات باروری گیاهان به طور طبیعی ۱۰ درصد از طریق باد و مابقی با گردافشانی از طریق حشرات از جمله زنبورعسل صورت می گیرد كه طی سالهای اخیر به دلیل سمپاشی های بی رویه حشرات مفیدی همچون زنبورعسل در حال از بین رفتن هستند. 
به گفته وی، ایران با داشتن ۵.۵ كلونی زنبورعسل پس از كشور چین چهارمین دارنده كلونی بالای زنبورعسل در جهان است. 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: