4:59 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2459     

90 درصد منابع ژنتیکی تلقیح مصنوعی دام‌ها از آمریکا و اروپا وارد می‌شود

فارس
مدیر اجرایی هلدینگ مزرعه نمونه آستان قدس رضوی گفت: 90 درصد مواد ژنتیک (اسپرم) که در دامداری‌ها برای تلقیح مصنوعی استفاده می‌شود، از اروپا و آمریکا وارد می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۷ اسفند ساعت 15:16

 رضا اعلامی در بازدید از مزرعه نمونه آستان قدس رضوی با بیان این مطلب گفت: 90 تا 100 درصد مواد ژنتیکی لازم برای تلقیح مصنوعی دام‌ها از آمریکا و اروپا وارد می‌شود و دامداران کشور اعتقاد زیادی به مواد وارداتی پیدا کرده‌‌اند.

 
مدیر اجرایی هلدینگ مزرعه نمونه آستان قدس رضوی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که آیا تولید این مواد ژنتیک در داخل امکان‌پذیر نیست، گفت: مواد ژنتیک وارداتی دارای کاتالوگ‌هایی است که تمام خصوصیات مورد نیاز در آن وجود دارد.
 
وی ادامه داد: خصوصیاتی مانند میزان درصد چربی، مقاومت به بیماری‌ها و گوشتی و شیری بودن در بروشور مواد ژنتیکی آمده است و در عمل نیز بعد از تولید همان اتفاق می‌افتد.
 
اعلامی گفت: در انواع تولید داخل معمولا آنچه در اطلاعات مواد ژنتیک آمده است، اختلاف زیادی در مرحله عمل پیدا می‌کند.
 
اعلامی در پاسخ به خبرنگار فارس که آیا واردات 90 درصدی اسپرم از آمریکا و اروپا وابستگی به این کشورها را بیشتر نمی‌کند، گفت: صددرصد این وابستگی ایجاد می‌شود، همچنان که در صنعت مرغداری کشور نیز ورود نژاد جوجه‌های راس انگلیس این صنعت را وابسته کرده است.
 
به گزارش فارس، خبر واردات 90 درصدی مواد ژنتیک برای تلقیح مصنوعی در حالی وجود دارد که اخیرا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اعلام شده که در آن به تولید داخل و بی نیازی به کشورهای دیگر تأکید شده است.
 
بازدید گروه خبری از مزرعه نمونه آستان قدس رضوی و مجموعه دامداری 6 هزار رأسی انجام شد که روزانه بیش از 60 تن شیر تولید می‌کند.
 
نژاد این گاوها از نوع هُلشتاین که منشأ آن از کانادا و آلمان است.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامواد ژنتیک , تلقیح مصنوعی , دامداری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: