مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2578     

نرخ محصولات لبنی پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها تعیین خواهد شد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و تعیین نرخ حامل های انرژی از سوی دولت، قیمت شیرخام و محصولات لبنی نیز تعیین و اعلام خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين ساعت 11:50

 رضا باکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر صنایع لبنی ، اظهار داشت: هرچند هنوز دولت قیمت دقیق افزایش حامل های انرژی را اعلام نکرده اما تا نرخ حامل های انرژی مشخص نشود نمی توان درباره نرخ شیر خام و دیگر فرآورده های لبنی اظهار نظری ارایه کرد.

 
وی افزود: به طور قطع افزایش نرخ حامل های انرژی و تشدید هزینه های تولید، بر قیمت محصولات تولیدی به ویژه شیرخام و سایر فرآورده های لبنی تاثیر خواهد داشت بنابر این قیمت این فرآورده ها نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد.
 
وی تصریح کرد: هم اکنون در انتظار اعلام دقیق نرخ حامل های انرژی از سوی دولت هستیم تا محاسبات مربوط به افزایش نرخ محصولات لبنی بررسی و اعلام شود. 
 
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: به طور حتم ظرف چند روز آینده نرخ حامل های انرژی از سوی دولت اعلام می شود و متعاقبا نرخ شیرخام و محصولات لبنی نیز تعیین خواهد شد.
 
وی درباره میزان مصرف شیر طی چند ماه اخیر نیز افزود: مصرف شیر در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان پائین است اما نسبت به ماه های گذشته از وضعیت مطلوب تری برخوردار است.
 
باکری با بیان اینکه هم اکنون شیرخام مورد نیاز صنایع به میزان کافی وجود دارد، گفت: محصولات لبنی بیش از نیاز داخلی تولید می شود، بنابراین میزان مصرف کاهش نداشته است. 
 
وی اضافه کرد: چرا که در صورت کاهش میزان مصرف شیر، با معضل کاهش تولید محصولات لبنی و بحران مازاد شیرخام مواجه خواهیم شد که تاکنون هیچ یک از این موارد رخ نداده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامحصولات لبنی , فاز دوم , هدفمندی یارانه ها ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: