مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2580     

بررسی هزینه های تمام شده تولید مرغ گوشتی پس از اعلام نرخ حامل های انر‍‍‍‍ژی

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: هزینه های تمام شده تولید مرغ گوشتی پس از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها و اعلام نرخ حامل های انرژی تعیین و اعلام خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين ساعت 12:01

 همایون دارابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: چون نرخ حامل های انرژی در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت اعلام نشده، بنابراین نمی توان درباره افزایش نرخ هزینه های تمام شده تولید مرغ گوشتی اظهارنظر کارشناسی داشت.

 
وی تاکید کرد: به طور قطع تا اعلام نرخ های مصوب از سوی دولت، افزایش قیمتی در عرضه مرغ زنده و گوشت مرغ نخواهیم داشت، ضمن آنکه در صورت افزایش نرخ توسط فروشندگان و سودجویان، دستگاه های ذیربط ضمن برخورد با خاطیان، آنها را مورد پیگرد قرار خواهند داد.
 
وی اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قرار بود بخشی از درآمد حاصل به بخش تولید اختصاص یابد که این امر محقق نشد، حال باید منتظر بود تا مشخص شود آیا دولت یازدهم از محل درآمد حاصل از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها، کمکی به بخش تولید خواهد کرد یا خیر؟ 
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور تصریح کرد: به طور قطع افزایش نرخ حامل های انرژی موجب افزایش هزینه های تمام شده تولیدات بخش کشاورزی از جمله تولید مرغ گوشتی می شود.
 
به گفته وی، در حال حاضر حدود 2 میلیون تن گوشت مرغ مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهزینه , مرغ گوشتی , حامل های انر‍‍‍‍ژی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: