6:25 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2587     

مقصر گرانی قیمت جهانی شیر کیست؟

ایسنا
میل حریصانه چین برای محصولات لبنی قیمت‌های شیر را در سراسر جهان بالا برده و واردکنندگان مناطق مختلف جهان از شمال آفریقا تا آمریکای لاتین را تحت فشار قرار داده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ فروردين ساعت 13:47

 کشورهایی مانند الجزایر و ونزوئلا به دلیل افزایش قیمت‌ها، واردات لبنی خود را کاهش داده‌اند که احتمال کمبود در این کشورها را افزایش داده است.

 

به گفته مایکل هاروی، تحلیلگر بازار لبنیات در روبوبانک، بازارهای خارج از چین از عهده پرداخت قیمتی که اقتصاد چین می‌تواند جذب کند، برنمی‌آیند.

 

برای کشوری مانند الجزایر که حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد، با در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در 17 آوریل، این مسئله از نظر سیاسی حساس است. این کشور یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان پودر شیر در جهان است و سال گذشته یک میلیارد دلار برای واردات پودر شیر هزینه کرد.

 

الجزایر یارانه سنگینی برای فروش شیر بازتولید شده که در بسته‌های پلاستیکی کم هزینه فروخته می‌شود، استفاده می‌کند. اکنون که خرید دولت این کشور در بازارهای جهانی ضعیف شده، شیر ارزان کمتری برای مردم الجزایر موجود است و واردات کمتر منجر به کمبود شیر شده است.

 

البته عوامل دیگری نیز در کمبود شیر در این کشور موثر بوده اند که مهمترین آنها زیرساخت ضعیف است.

 

به گفته سردبیر یک نشریه اقتصادی آنلاین الجزایری، با وجود اینکه اعتراض گسترده ای صورت نگرفته اما نگرانی‌های زیادی نسبت به کمبود شیر یارانه ای در برخی از مناطق وجود دارد. دولت این کشور نگران است همانند سال 2011 که افزایش یکباره قیمت غذا منجر به اعتراض در سراسر کشور شد، آزادسازی قیمت شیر منجر به شورش و بی‌ثباتی اجتماعی شود.

 

ونزوئلا کشور دیگری است که از افزایش قیمت لبنیات آسیب دیده و کاهش ارزش ارز این کشور و کمبود اعتبار دولتی برای تامین یارانه برنامه‌های غذا، این وضعیت را وخیم‌تر کرده است.

 

آمار شورای صادرات لبنیات آمریکا نشان می‌دهد وارد محصولات لبنی به الجزایر در دو سال گذشته کمتر شده و 10.9 درصد در سال 2013 نسبت به سال 2012 کاهش یافته است. ونزوئلا واردات لبنیات را در مدت 12 ماه منتهی به نوامبر، 19 درصد کاهش داد.

 

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این وضعیت ممکن است در ماه‌های آتی با افزایش عرضه از سوی نیوزیلند بهبود پیدا کند. با اینهمه قیمت پودر شیر به دلیل تقاضای چین برای شیر خشک نوزاد بالاتر رفته است. واردات چین پس از رسوایی آلودگی محصولات داخلی افزایش یافت و محدود شدن عرضه جهانی، رشد شدید قیمت‌ها در اواخر سال 2013 را به دنبال داشت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگرانی , قیمت جهانی , شیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مقصر گرانی قیمت جهانی شیر کیست؟ ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: