مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2810     

نظارت راهکار جلوگیری از نوسان قیمت ˝تخم‌مرغ˝ در بازار مصرف

باشگاه خبرنگاران
سید راضی نوری گفت: با مدیریت و نظارت در بازار مصرف می‌توان قیمت تخم‌مرغ را تعدیل و از نوسان قیمت‌ها جلوگیری کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۱ خرداد ساعت 13:20

 سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: نظارت و کنترل در بازار می‌تواند در تعدیل قیمت تخم‌مرغ تأثیرگذار باشد و مازاد بر تولیدات را روانه بازارهای صادراتی خواهد کرد. 
 
وی تصریح کرد: چندگانگی قیمت بین تولید و مصرف نیازمند حمایت و مدیریت در بازار است که تولیدکننده بتواند به سود برسد و مصرف‌کننده هم در خرید اطمینان خاطر داشته باشد. 
 
نماینده مردم شوش خاطر نشان کرد: کنترل و نظارت در بازار محصولات کشاورزی باعث می‌شود از دستفروشی و خرده فروشی‌های در سطح شهر جلوگیری شود و محصول با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد. 
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: نظارت در بازار و کوتاه کردن نقش دلالان در جلوگیری و نوسان قیمت‌ها تأثیرگذار خواهد بود. 
 
وی برنامه‌ریزی را در کنترل بازار حائز اهمیت برشمرد و تأکید کرد: از مجموعه‌های تولیدی انتظار می‌رود در کنترل بازار، قیمت‌گذاری مناسب با حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده دست دلالان را از بازار مصرف کوتاه کنند. 
 
نوری خاطرنشان کرد: عرضه مستقیم محصول در نمایشگاه‌ها علاوه بر اینکه سود بیشتری را عاید تولیدکنندگان می‌کند مشوق‌های حمایتی از تولید را تقویت خواهد کرد. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانظارت , راهکار , قیمت , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: