4:57 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2870     

قیمت جهانی شیر بالا می‌ماند

ایسنا
شرکت نیوزیلندی فونترا که بزرگ‌ترین صادرکننده لبنیات جهان است، با توجه به تقاضای قوی از سوی چین، آمریکای لاتین و جنوب شرقی آسیا بالا ماندن قیمت‌های شیر در فصل آینده را پیش بینی می‌کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۹ خرداد ساعت 14:29

 در نیوزیلند که صادرات لبنی حدود یک چهارم از کل صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد، قیمت‌های بالای شیر و پرداخت قیمت خوب به دامداران رونق بخش رشد اقتصادی بوده و از دلار نیوزیلند حمایت کرده است.

 

با این همه تولید بالاتر شیر در سراسر جهان قیمت‌های جهانی لبنی را در ماه‌های اخیر تحت فشار قرار داده و موجب شده فونترا پیش بینی اولیه از قیمت در فصل آینده را به هفت دلار در هر کیلوگرم کاهش دهد اما در صورت رشد قوی‌تر تقاضای چین برای شیر خشک نوزاد و محصولات لبنی دیگر، ممکن است این رقم را در گزارش‌های سه ماهه خود مورد تجدیدنظر قرار دهد.

 

بر اساس گزارش رویترز، فونترا برای سود بردن از قیمت‌های بالاتر و رشد تولید به بالا بردن توان فرآوری پودر شیر نیاز دارد. این شرکت 80 درصد از کل شیر تولید شده در نیوزیلند را فرآوری می‌کند اما با رقابت رو به رشد از سوی شرکت‌های خارجی روبروست.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت جهانی , شیر , فونترا ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت جهانی شیر بالا می‌ماند ۱۳۹۳ جمعه ۹ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: