6:21 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3128     

تولید ذرت ایران امسال هم افزایش ندارد/نیاز به 4.8 میلیون تن واردات ذرت

وزارت کشاورزی آمریکا پیش‌بینی کرد تولید ذرت امسال ایران نسبت به سال گذشته بدون تغییر یک میلیون و 250 هزار تن باشد که این میزان در طی سه سال اخیر ثابت بوده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير ساعت 15:53

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت کشاورزی آمریکا ایران در سال جاری یک میلیون و 250 هزار تن ذرت تولید خواهد کرد که این رقم در مقایسه با تولید سال گذشته هیچ افزایشی نخواهد داشت.

 
ایران طی 3 سال گذشته نتوانسته است تولید محصول ذرت را از رقم یک میلیون و  250 هزار تن در سال افزایش دهد.
 
در سال 2012 تولید ذرت ایران 55 درصد نسبت به سال 2011 کاهش یافت. طی 10 سال گذشته بیشترین میزان تولید ذرت در ایران در سال 2011 به میزان دو میلیون و 746 هزار تن بود.
 
 
 
*نیاز به 4.8 میلیون تن واردات ذرت
 
بر اساس پیش بینی وزارت کشاورزی آمریکا ایران در سال 2014، 4 میلیون و 800 هزار تن ذرت از کشورهای دیگر وارد خواهد کرد.
 
میزان واردات ذرت ایران در سال گذشته 5 میلیون تن و در سال 2012 ،3 میلیون و700 هزار تن و در سال 2011، 4 میلیون تن بوده است.
 
میزان واردات ذرت ایران در سال 2013 افزایش 35 درصدی داشته است. بیشترین میزان واردات ذرت ایران طی 10 سال گذشته در سال 2013 به میزان 5 میلیون تن بوده است.
 
 
 
*سطح کشت و تولید ذرت ایران طی سه سال گذشته  ثابت است
 
 
 
وزارت کشاورزی آمریکا سطح زیر کشت تولید ذرت ایران را در سال 2014، 350 هزار هکتار بیان کرده است که این آمار نشان می‌دهد طی 3 سال گذشته از نظر سطح کشت افزایشی صورت نگرفته است. در سال 2012 سطح زیر کشت ذرت 40 درصد کاهش یافت.
 
همچنین وزارت کشاورزی آمریکا میزان نیاز به ذرت را در ایران 6 میلیون و 450 هزار تن عنوان کرده است که طی سال‌های گذشته این میزان افزایشی بوده است. میزان نیاز به ذرت در سال 2005 ، 4 میلیون و 250 هزار تن بوده که بعد از آن هر ساله افزایش یافته است.
 
بر اساس آمارهای وزارت کشاورزی ذخایر ذرت ایران 8 میلیون و 536 هزار تن است و این میزان نسبت به رقم 8 میلیون و 736 هزار تن سال گذشته به میزان 2.29 درصد کاهش یافته است.
 
 محصول ذرت عمدتا برای خوراک دام و طیور استفاده می‌شود. خوراک دام 70 درصد قیمت تمام شده تولید محصولات پروتئین را شامل می‌شود. با نیاز به واردات و نیز عدم ثبات سیاست‌های ارزی قیمت این محصول مرتب تغییر کرده و عموما افزایش یافته است و همچنان قیمت تمام شده محصولات پروتئینی را افزایش داده است.
 
این در حالی است که بر اساس آمارها علائمی از افزایش سطح کشت و تولید در محصول ذرت دیده نمی‌شود.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , ذرت , واردات ذرت ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: