مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3284     

تخصیص 500 میلیارد ریال برای حمایت از برنامه های صادراتی

ایرنا
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال از محل درآمدهای هدفمندی یارانه ها مبلغ 500 میلیارد ریال برای حمایت از تولید داخل و برنامه های صادراتی حوزه دامی اختصاص یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور ساعت 16:16

 حسن رکنی روز شنبه در دیدار پاتریشیا آدام رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه و هیات همراه که در خصوص توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور در محل این وزارتخانه برگزار شده بود، افزود: در حال حاضر سالانه بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که تامین کننده نیاز داخلی است.

 
وی با بیان اینکه ماهانه حدود 180 هزار تن گوشت مرغ تولید می شود، اظهار داشت: هر ماه با 10 هزار تن مازاد تولید گوشت مرغ مواجه ایم که علاوه بر صادرات باید برای تنظیم بازار ماه های پرمصرف و حمایت از تولیدکنندگان برای ذخیره سازی خریداری شود.
 
رکنی با تاکید براینکه دولت با نگاه تقویت صادرات گام های مثبتی در این راستا برداشته است، اضافه کرد: در یکی از جلسات ستاد هدفمندی یارانه ها اعتباری معادل 500 میلیارد ریال برای حمایت از صادرات تخصیص یافته، اما دستور العمل اجرایی آن هنوز ابلاغ نشده است.
 
وی درخصوص میزان صادرات گوشت مرغ گفت: از ابتدای سال تاکنون 20 هزار تن گوشت مرغ و حدود 10 هزار تن فرآورده های مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است.
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره پرداخت یارانه شیر به دامداران افزود: یارانه شیرخام در دو مرحله به دامداران تخصیص یافته که در مرحله نخست که مربوط به چهار ماهه پایانی سال گذشته بود و مبلغ 300 میلیارد تومان یارانه شیرخام از سوی دولت برای حمایت از تولید به دامداران اختصاص یافت که تمامی این مبلغ در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
 
به گفته وی، براساس توافقات به عمل آمده قرار بود دامداران به ازای ارایه هر کیلوگرم شیر خام به کارخانجات مبلغ 190 تومان یارانه دریافت کنند.
 
رکنی افزود: همچنین برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، پس از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها دولت مصوب کرد که مبلغ 200 میلیارد تومان برای سه ماهه ابتدای سالجاری اختصاص یابد، اما هنوز این یارانه تامین و پرداخت نشده است.
 
وی گفت: طی جلساتی با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، خواستار تامین نقدینگی یارانه مصوب شیرخام و پرداخت آن به دامدارن شده ایم که امیدواریم این مهم هرچه سریعتر تحقق یابد.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 تخصیص 500 میلیارد ریال برای حمایت از برنامه های صادراتی ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: