6:42 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3696     

مجوز ورود ملکه زنبورعسل به کشور صادر شد

باشگاه خبرنگاران
رئیس هیئت مدیره زنبورداران کشور گفت: اتحادیه زنبورعسل مجوز ورود محدود ملکه زنبورعسل به کشور را گرفته و این زنبور‌ها قرار است از کشورهای آمریکا، نیوزیلند، استرالیا، ایتالیا و قفقاز به کشور ما صادر شوند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۴ آبان ساعت 14:31

  فرامرز حیدری اظهار داشت: ورود ملکه زنبورعسل تا به امروز دارای مجوزهای قانونی برای آن صادر نمی‌شده، به دلیل حمایت از ملکه زنبورعسل داخلی ولی عده‌ای ملکه‌ها به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌گردند اما در حال حاضر امیدواریم با این صدور مجوز، تولید ملکه با حفظ‌نژاد ایرانی در کشور افزایش یابد.  

 
وی در ادامه افزود: در حال حاضر ما کارهای مطالعاتی خود را جهت ورود ملکه زنبورعسل از کشورهای نامبرده شده آغاز کرده‌ایم.  
 
حیدری با بیان اینکه ورود ملکه زنبورعسل نیازمند نظارت قرنطینه‌ای از کشور مبداء است، تصریح کرد: این وظیفه سازمان دامپزشکی و مراکز تحقیقاتی وابسته به این سازمان است که موارد قرنطینه‌ای را رعایت کنند تا کمترین خسارت به این بخش وارد شود.  
 
وی در خصوص کیفیت عسل‌های موجود در بازار نیز افزود: کیفیت عسل تابع شرایط اقلیمی مانند تغییرات آب و هوا، ریزگرد‌ها و تخریب محیط زیست است تا عسل مرغوب در بازار عرضه شود.  
 
رئیس هیئت مدیره زنبورداران کشور با بیان اینکه در حال مذاکره با صندوق توسعه ملی زنبورعسل برای فروش و عرضه مستقیم این محصول در کشور هستیم، اضافه کرد: متاسفانه عسل مرغوب در کشور کمتر فروش می‌رود و ما درصدد هستیم که با همکار سازمان‌های تعاونی‌های سراسر کشرو و معاونت دارو و غذایی سازمان بهداشت این عسل‌ها با کیفیت در مراکز عرضه مستقیم به فروش رسد.  
 
حیدری با اشاره به بحث سرشماری از صنعت زنبورداری کشور نیز گفت: متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده و اگر این کار از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت نگیرد، ما به صورت خوداظهار سرشماری از زنبورداران کشور را آغاز خواهیم کرد.  
 
وی در پایان یادآور شد: متاسفانه هنوز بیمه زنبورداران کشور در بروکراسی اداری گیر کرده است و تا به امروز چندبار این بیمه بین وزارت جهاد کشاورزی، اتحادیه زنبورداران و همچنین وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی دست به دست شده است که این نیازمند عزم وزارت جهاد برای مشکل این صنعت مهم است، ولی در حال حاضر صندوق بیمه کشاورزی سهم آورده زنبورداران را افزایش داده است.  
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامجوز , ورود , ملکه زنبورعسل ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مجوز ورود ملکه زنبورعسل به کشور صادر شد ۱۳۹۳ شنبه ۲۴ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: