5:39 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3779     

ایران برای استفاده از روش تلقیح مصنوعی مرغ لاین تلاش می کند

ایرنا
متخصص تلقیح مصنوعی طیور از شرکت IMV فرانسه استفاده از روش تلقیح مصنوعی طیور را مربوط به 30سال پیش در آمریکا و اروپا دانست و گفت: ایران هم اکنون در بکارگیری روش تلقیح مصنوعی مرغ به منظور بهبود لاین نژاد آرین جدی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر ساعت 15:14

 گی دلوم شیه در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع پرورش و اصلاح نژاد مرغ لاین بابل کنار، افزود: روش تلقیح مصنوعی مرغ حدود 30 سال پیش در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپا انجام می شد که این امر در افزایش بهره وری تولید و کاهش هزینه های نگهداری تاثیر بسزایی داشته است.

 
وی سرانه جهانی استفاده از روش تلقیح مصنوعی طیور در جهان را 55 درصد ذکر کرد و افزود: در حال حاضر اروپا و انگلیس 90 درصد و برزیل 100 درصد تولید مرغ اجداد خود را از طریق روش تلقیح مصنوعی انجام می دهند.
 
وی با بیان اینکه روش تلقیح مصنوعی مرغ برای بهبود لاین است، گفت: تمام کشورهای دارای لاین باید از تکنیک ها و روش های نوین با هدف بهبود کیفیت و افزایش تولید مرغ استفاده کنند. 
 
وی ایران را یکی از کشورهای مطرح دارای لاین مرغ با نژاد آرین دانست و افزود: هم اکنون تمام سیستم های مدیریت پرورش و نگهداری طیور در بین کشورهای خاورمیانه شبیه به هم هستند اما آنچه که ایران را از دیگر کشورهای خاورمیانه متفاوت می سازد، وجود لاین مرغ نژاد آرین است که برای این کشور یک حسن به شمار می رود.
 
این متخصص فرانسوی تصریح کرد: طی سالهای اخیر، روش تلقیح مصنوعی مرغ در اکثر کشورهای خاورمیانه و هند، پاکستان و مصر به کار گرفته می شود و بتازگی کویت نیز به استفاده کنندگان از این روش پیوسته است.
 
وی ادامه داد: این در حالیست که پاکستان 5 سال پیش به استفاده از روش تلقیح مصنوعی برای طیور اعتقادی نداشت اما هم اکنون یکی از کشورهایی است که از این روش استفاده می کند.
 
وی اضافه کرد: ایران و سایر کشورهایی که به این فناوری دسترسی ندارند برای باروری مرغ هزینه زیادی از جمله برای نگهداری از تعداد زیادی خروس می پردازند که با استفاده از این روش می توان با تعداد اندکی خروس تعداد باروری ها را افزایش داد که این امر کاهش هزینه های تمام شده تولید را در پی دارد.
 
وی با بیان اینکه روش تلقیح مصنوعی در مقایسه با دیگر روش های تولید طیور سریعتر به خلوص ژنتیکی می رسد، گفت: هم اکنون ایران نیز برای تولید مرغ اجداد به طور جدی به دنبال استفاده از روش تلقیح مصنوعی مرغ است تا با کمترین هزینه ها، مرغ با کیفیت روانه بازار کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتلقیح مصنوعی , مرغ لاین ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: