2:31 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4007     

هنگ کنگ واردات گوشت مرغ از آمریکا را ممنوع کرد

هنگ کنگ واردات گوشت مرغ و محصولات وابسته به مرغ را از شهر داگلاس در ایالت اورگون آمریکا به سبب شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی ممنوع اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱ دي ساعت 20:16

 به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از هنگ کنگ،سخنگوی مرکز بهداشت مواد غذایی هنگ کنگ با اشاره به این مطلب خاطر نشان کرد این منطقه در مورد این مساله با مقامات آمریکایی ارتباط نزدیک دارد و اطلاعات منتشره از سوی سازمان جهانی بهداشت حیوانات پیرامون شیروع آنفلوانزای مرغی در آمریکا را از نزدیک تحت نظر دارد.

 

وی در ادامه اظهار داشت هنگ کنگ اقدامات متناسب با تحولات در مساله شیوع آنفلوانزای پرندگان را انجام خواهد داد.
 
سخنگوی مرکز بهداشت مواد غذایی هنگ کنگ در این باره همچنین افزود طی ماه های ژانویه سال کذشته تا اکتبر امسال حدود دویست و بیست هزار تن گوشت مرغ منجمد و نزدیک به چهارصد و بیست و شش میلیون تخم مرغ از آمریکا به هنگ کنگ وارد شده است.
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 هنگ کنگ واردات گوشت مرغ از آمریکا را ممنوع کرد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: