مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4193     

آزمایشگاه سیار دام راه‌اندازی می‌شود

ایسنا
رییس سازمان بسیج نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: به‌منظور ارتقای کیفیت تولید در بخش دام و طیور و خدمت‌رسانی به تولید کنندگان این بخش، آزمایشگاه سیار دام سبک ایران راه‌اندازی خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي ساعت 14:14

 محمدرضا جهانسوز در دیدار با رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: در این طرح با استفاده از آمبولانس‌های سیار دامپزشکی به دامداران و تولید کنندگان این بخش خدمت رسانی خواهد شد.

 
وی استان قزوین را قطب مهم در تولید بخش دام و طیور و فرآورده‌های لبنی و پروتئینی برشمرد و افزود: با بستر سازی مناسب و بکارگیری روش‌های نوین در صنعت دامپروری می‌توان شاهد رشد و شکوفایی بیشتر این بخش در استان باشیم.
 
جهانسوز با بیان اینکه بسیج سازندگی فعالیت‌های خوبی در زمینه کشاورزی انجام داده است، خاطرنشان کرد: ارتباط خوبی بین بسیج نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی وجود دارد و با گسترش و تداوم این ارتباطات می‌توان طرح‌های بهتری انجام داد.
 
نیاز ابراهیمی پاک، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز بر هم‌افزایی بیشتر بین جهاد کشاورزی و بسیج نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تاکید کرد.
 
وی با اشاره به توانمندی‌های کشاورزی استان قزوین خواستار مشارکت بیشتر بسیج در فعالیت‌های بخش کشاورزی شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاآزمایشگاه , سیار , دام , دام و طیور , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آزمایشگاه سیار دام راه‌اندازی می‌شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: