مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4299     

مجوز صادرات افزون بر 11 هزار راس دام در ایلام صادر شد

ایرنا
مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: مجوز صادرات 11 هزار و 300 راس دام سبک و سنگین از سوی بخش خصوصی امسال به کشورهای همسایه صادر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ بهمن ساعت 16:32

 'وهاب پیرانی' اظهار کرد: مجوز صدور این دام ها پس از انجام مراحل مایه کوبی، سم پاشی، قرنطینه، رعایت نکات بهداشتی و تایید سلامت دام ها، برای متقاضیان صادر شده است.

 
وی افزود: امسال در مرز بین المللی مهران و در واحدهای قرنطینه دام زیر نظارت بازرسان بهداشتی دامپزشکی، چهار هزار و 300 تن محموله دامی به خارج از کشور صادر و ترانزیت شد. 
 
وی ادامه داد: کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی در ایلام با اقدام پیش گیرانه و انجام مایه کوبی های منظم از موفقیت های اداره کل دامپزشکی استان در سال 93 بود، زیرا این بیماری به عنوان یکی از مهمترین بیماری های شایع در بین دام است که به سلامت و صرفه اقتصادی احشام آسیب و زیان جدی وارد می کند.
 
پیرانی از معدوم سازی 11 تن انواع فرآورده خام دامی فاسد، تاریخ مصرف گذشته، آلوده و غیرقابل مصرف در سال جاری خبر داد و گفت: امسال همچنین 21 محل غیر بهداشتی تولید و عرضه گوشت و فرآورده های گوشتی در استان تعطیل شد.
 
مدیرکل دامپزشکی ایلام یادآور شد: این استان دارای دو میلیون راس دام سبک، 60 هزار راس دام سنگین و 370 واحد مرغداری به ظرفیت شش میلیون و 500 هزار قطعه مرغ در هر دوره پرورش است که ارزش مجموع این سرمایه های دامی 12 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.
 
وی افزود: در این استان بیش از 160 هزار تن انواع فرآورده دامی به ارزش اقتصادی هشت هزار میلیارد ریال در سال تولید و به بازار مصرف داخلی عرضه می شود. 
 
استان ایلام در غرب کشور به سبب برخورداری از مراتع، طبیعت و آب و هوای مناسب پرورش دام از قطب های عمده تولید گوشت قرمز و سفید در ایران است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامجوز , صادرات , دام , ایلام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 مجوز صادرات افزون بر 11 هزار راس دام در ایلام صادر شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: