مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4333     

ظرفیت خالی ۴۰ درصد دامپروری کشور

فارس
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرانه مصرف مواد لبنی در کشور از سرانه مصرف جهانی بسیار پایین‌تر است که ممکن است یکی از دلایل آن گرانی مواد لبنی و عدم توانایی تهیه آن توسط خانوارهای ضعیف و کم‌درآمد باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲ اسفند ساعت 13:17

 محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در همایش راهکارهای ارتقای کیفیت محصولات دارویی گفت: صنعت دامپروری کشور یکی از زیربخش‌های با اهمیت بخش کشاورزی است و صنعتی تقریباً همپای تکنولوژی و فناوری‌ها و دستاوردهای روز بشری در دنیا است که از نظر کمی و کیفی در حال رقابت است.

وی افزود: واحدهای دامپروری تولید شیر کشور واحدهایی هستند که برخی از دام‌های آنها ثبت جهانی است و رکوردهای خوب در سطح جهانی دارند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در زمینه طیور و ماکیان یکی از تولیدکننده‌های عمده دنیا در منطقه هستیم گفت: علیرغم وجود حدود 40 درصد ظرفیت خالی تولید به دلیل عدم تقاضا سالانه نزدیک 2 میلیون و 300 هزار کیلو واحدهای صنعتی ما گوشت مرغ تولید می‌کنند.

حجتی تصریح کرد: ایران کشوری است که در دو دهه قبل واردکننده عمده مواد تولیدی دامی از جمله گوشت و لبنیات بوده ولی در سالهای اخیر در خصوص برخی از محصولات از جمله مواد لبنی به صادرکننده تبدیل شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه علیرغم صادرات مواد لبنی مصرف شیر و فرآورد‌ه‌های آن در کشور پایین است، گفت: هدفگذاری شده تا حداقل سرانه مصرف را به 150 کیلو متوسط جهانی برسانیم.

وی افزود: سرانه کم مصرف لبنیات در کشور دلایل مختلفی دارد که ممکن است به علت عدم ترویج مصرف و یا به علت عدم پشتیبانی در مصرف باشد و یا اینکه گرانی شیر و فرآورده‌های آن موجب شده تا خانواده‌های با درآمد پایین نتوانند مقدار کافی آن را مورد مصرف قرار دهند.

حجتی اظهار داشت: ایران کشوری است که در خصوص مسائل مربوط به امور دام و بهداشت آن در کشورهای پیرامونش‌ انضباطی وجود ندارد و در کشورهای اطرافمان در غرب و شرق از جمله پاکستان، افغانستان استانداردی راجع به امور دام وجود ندارد.

وی افزود: حتی بعضی اوقات بی‌مبالاتی‌هایی در مورد تردد دام زنده از خودمان سر می‌زند که شاید علیرغم این مسائل باز هم در ارتقای سلامت محصولات دامی از طریق تولیدات دامی به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: در ارتباط با تولید گوشت قرمز ارزیابی ما این است که ترازمان در حال نزدیک شدن به صفر است اگر چه در حال حاضر مقدار کمی هم گوشت وارد می‌کنیم.

حجتی اظهار داشت: هم اکنون در تولید محصولات شیلاتی و آبزیان که بخش سلامت آن به عهده تولیدکنندگان داروهای دامی و سازمان دامپزشکی است یک وضعیت خوب و قابل ارائه داریم.

وی افزود: ارزش تولیدی داروهای واحدهای تولیدی کشور حدود 450 میلیون دلار است که علیرغم این رقم ناچیز حدود 10 درصد در داروهای دامی وابسته هستیم و حدود 90 درصد در این امر خودکفا و امیدواریم همین رقم را جبران و صاحب برند در زمینه تولیدات داروهای دامی شویم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: امروز عراق بازار هدف خوبی برای تولیدات ما است و می‌توان بخشی از تولیدات داخلی را در زمینه داروهای دامی به این کشور صادر کرد.

وی اظهار داشت: صادرات ما را رقابت‌پذیر می‌کند و همچنین ما را به آخرین دستاوردهای دنیا گره می‌زند و این موضوع ناچار ما را به تلاش و تکاپو وا می‌دارد.

وی افزود: ظرفیتی هم در خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد تا با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری و سازمان دامپزشکی تسهیلاتی  را برای پشتیبانی به این بخش بدهند  و امیدواریم بتوانیم از شرایط مطلوب شرکت‌های دانش بنیان در تولید فرآوردهای دارویی و واکسن‌های دامی برخوردار شویم و از نتایج مثبت آن در کشور در سالهای آینده استفاده کنیم.

بر اساس این گزارش با حضور وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم از کتاب «راهنمای تولید بهینه و اصول تضمین کیفیت در صنعت ساخت داروهای دامپزشکی» رونمایی شد همچنین از 12 نفر از مسئولان فنی و دامپزشکان نمونه تجلیل و تقدیر به عمل آورد. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
12345
ردیفتیترتاریخ
1 فراخوان دعوت از افراد حقیقی و حقوقی برای شرکت در برنامه روز جهانی بز ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان
2 کارگروه کاهش مصرف آنتی بیوتیک برای کارخانجات تولید داروهای دامی تشکیل شد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان
3 اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل‌های دامپروری ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۱ مرداد
4 وضعیت دامپروری مازندران مناسب نیست ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد
5 نصب دستگاه CIP در واحد شیردوشی شرکت کشاورزی و دامپروری یاسوج ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد
6 بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد
7 تحقق اقتصادمقاومتی با تحول صنعت دامپروری ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ مرداد
8 آذربایجان غربی وسهم ۸۵ درصدی دامپروری سنتی ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۰ تير
9 اعطای یارانه به صنعت دامپروری ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد
10 رئیس موسسه علوم دامی: صنعت دامپروری کشور بیمار است ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد
11 ادامه حمایت صندوق بیمه کشاورزی از صنعت دامپروری ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد
12 برگزاری پنجمین همایش ملی گاو هلشتاین ۱۳۹۵ جمعه ۳۱ ارديبهشت
13 بررسی راههای کاهش قیمت تمام شده شیر با بهره گیری از ژنتیک در گاو شیری ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
14 واردات دام از کشور پاکستان با هدف توسعه دامپروری هرمزگان ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت
15 آماده همکاری با استرالیا در بخش کشاورزی و دامپروری هستیم ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ ارديبهشت
16 کمبود واکسن در بخش دام دردسر ساز شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت
17 دامپروری بخش مغفول استراتژی تولید ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين
18 ثبت رکورد جدید تولید شیر در واحد دامپروری بنیاد چهار محال و بختیاری ۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند
19 اختصاص۵۳ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه دامپروری درخراسان شمالی ۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند
20 شبکه خدمات بیمه تخصصی در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایجاد شد ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن
12345


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: