مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4372     

علت گرانی برخی فرآورده‌های لبنی در بازار

مهر
دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه اصل عرضه و تقاضا مبنای قیمت کالا در بازار است، گفت:بر این اساس، شرکتی قیمت محصولاتش را افزایش می‌دهد و شرکت دیگری با تخفیف اجناس خود را عرضه می‌کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ اسفند ساعت 09:57

 رضا باکری در مورد افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در روزهای اخیر اظهار داشت: اصل عرضه و تقاضا و رقابت آزاد مبنای قیمت کالا در بازار است و بر این اساس، شرکتی قیمت محصولاتش را افزایش می‌دهد و شرکت دیگری با تخفیف اجناس خود را عرضه می‌کند.

 
وی با بیان اینکه شرکت‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند و مصرف کننده در این میان باید انتخاب‌گر باشد، گفت: یک تئوری غلط تحت عنوان تثبیت قیمت در اذهان وجود دارد، این تئوری که هیچ انطباقی با بازار ندارد جایگزین قانون عرضه و تقاضا و رقابت آزاد شده و طبیعی است که با این پیش فرض همیشه نتایج غلط به دست می‌آید.
 
باکری افزود: به عنوان مثال، بنگاهداری که مردم برند آن را انتخاب کردند و تقاضا برای آن زیاد شده، قیمت‌اش را بالا برده اما برند دیگری که تقاضا برای آن کم است، محصولاتش را با تخفیف عرضه می‌کند.
 
وی ادامه داد: در این میان، مردم حق انتخاب دارند و می‌توانند کالای مورد نیازشان را از شرکتی خریداری کنند که محصولاتش را با تخفیف عرضه می‌کند، در نتیجه برند دیگر نیز مجبور به کاهش قیمت کالای خود می‌شود.
 
به گزارش مهر، روز گذشته معاون وزیر جهادکشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: هیچ افزایش قیمتی در مورد خرید شیر خام از تولیدکنندگان اتفاق نیفتاده و دستگاه‌های نظارتی باید افزایش قیمت فرآورده های لبنی را در بازار بررسی کنند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگرانی , فرآورده‌های لبنی , بازار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 علت گرانی برخی فرآورده‌های لبنی در بازار ۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: