مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4423     

کمبود گوشت فقط بهانه گران‌فروشی است

ایسنا
در حالی که رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گرانی علوفه و قاچاق دام را مهمترین دلایل کمبود و افزایش قیمت گوشت گوسفند عنوان کرده، مدیر عامل اتحادیه دامداران می‌گوید برخی برای گران‌فروشی و سودجویی از محل واردات به کمبود گوشت قرمز دامن می‌زنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند ساعت 14:41

 سعید سلطانی  مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران  اظهار کرد: گرچه علوفه‌های خشبی مانند ذرت علوفه‌ای و دانه‌ای‌، کلش گندم و یونجه با افزایش قیمت بالایی مواجه شدند و بعضا به دو یا چند برابر قیمت گذشته رسیدند اما این مشکلات در کنار دیگر مسائل مانند قاچاق دام دلیلی بر کمبود دام و گوشت قرمز در کشور نیست.

 
وی افزود: برخی به دنبال فراهم کردن بستری هستند تا با نشان دادن کمبود گوشت در کشور بتوانند این محصول را گران‌تر بفروشند و در این میان عده‌ای خاص هستند که مانند دلالان، واسطه ها و چوب داران در ایام خاصی مانند شب عید به افزایش قیمت محصولات کشاورزی مانند گوشت دامن می زنند.
 
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران ادامه داد: عده ای دیگر نیز هستند که در این میان با دامن زدن به کمبود دام و گوشت تنها عطش برخی را برای واردات زیاد می کنند درحالی که دام‌ها حتی اگر فروخته هم شوند به بازار تزریق می شوند؛ بنابراین فروختن دام دلیلی بر کمبود آن در بازار نیست.
 
سلطانی تصریح کرد: درحالی قاچاق دام سبک از مرزهای غربی را به عنوان یکی از دلایل کمبود دام و گوشت گوسفندی در کشور مطرح می کنند که با توجه به آزاد بودن صادرات دام سبک که هم اکنون نیز به دلیل مازاد تولید، روی دست دامداران باقی مانده توجیهی برای صادرکنندگان ندارد که آن را به صورت قاچاق از مرزها خارج کنند.
 
وی تاکید کرد: پراکندگی‌هایی که در حوزه مدیریت صادرات،‌ واردات و تنظیم بازار گوشت قرمز و فرآورده های دامی وجود دارد باعث بر هم خوردن تعادل بازار و نوسانات آن می شود در حالی که اتحادیه مرکزی دامداران بارها آمادگی خود را برای تنظیم بازار این محصولات را اعلام کرده است.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا، سالانه حدود 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می شود که با واردات حدود 100 هزار تنی، نیاز مردم تامین می شود اما امسال واردات این محصول به حداقل ممکن رسید و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که تولید داخلی کفاف نیاز مردم را می دهد و حتی دام زنده بسیاری روی دست تولیدکنندگان باقی مانده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت قرمز , علوفه , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کمبود گوشت فقط بهانه گران‌فروشی است ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: