مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4607     

صادرات گوسفند سبک به کشورهای عراق، عمان و کویت

باشگاه خبرنگاران جوان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، از صادرات گوسفند سبک به کشورهای عراق عمان و کویت خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير ساعت 14:55

نظرپور گفت: یک میلیون و 400هزار راس دام سبک شامل گوسفند وبره در همدان وجود دارد که معادل 3.1 دهم درصد دام سبک کشور است. 

وی عنوان کرد:300 هزار راس بز و بزغاله معادل 1.5 دهم درصد دام سبک کشور را به خود اختصاص داده است. 
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه 26 واحد پرورش گوسفند داشتی و با ظرفیت 13 هزارو 800 راس و74واحد پرورش بره پرواری با ظرفیت 30هزارو 200 واحددر استان همدان هستند نصریح کرد: این واحد ها به شکل صنعتی فعالیت می کنند. 
 
نظرپور با اشاره به اینکه ، پارسال 20هزار راس دام سبک به کشور های عراق عمان و کویت صادر شده است عنوان کرد:90 درصد پرورش دام سبک این استان در مناطق روستایی انجام می شود. 
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گفت: سالانه 28 هزار تن گوشت قرمز در استان همدان تولید می شود که معادل 3.7 دهم درصد از کل کشور را دار میشود. 
 
وی افزود: باتوجه به آمار بالای پرورش دام های سبک در مناطق روستایی، ساماندهی این دامداری ها در افزایش کمی و کیفی تولید نقش بسیار مهمی دارد. 
 
نظرپوراضافه کرد: این طرح با هدف ایجاد مهاجرت معکوس، تولید گوشت بهداشتی و شیر با بار میکروبی استاندارد و ایجاد و تثبیت اشتغال در استان اجرا می شود. 
 
سرانه تولید گوشت قرمز در استان همدان 16 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11 کیلوگرم است. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوسفند , پرورش , دام سبک ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات گوسفند سبک به کشورهای عراق، عمان و کویت ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير


بابک : لطفا راهنمایی کنین چطور میشه صادرات گوسفند و بز داشته باشیم .ممنون
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: