6:11 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4614     

عربستان واردات مرغ و تخم‌مرغ را از آمریکا ممنوع کرد

با شیوع گسترده آنفولانزای فوق حاد پرندگان در آمریکا،‌ عربستان واردات مرغ و تخم‌مرغ را از این کشور ممنوع کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير ساعت 13:43

 به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از عرب نیوز شیوع گسترده آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین ایالت آمریکا عربستان را وادار کرد تا واردات انواع محصولات ماکیان از قبیل مرغ و تخم مرغ را از این کشور ممنوع کند.

 
مسئول دارو و غذای عربستان تایید کرد که ممنوعیت واردات روی محصولات وارداتی گوشت مرغ و تخم مرغ از آمریکا به دلیل شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین ایالت آمریکا از جمله اوریگون، کالیفرنیا، واشنگتن، ایداهو، مینوسوتا، میسوری، کنزاس، آرکانزاس، مونتانا، نورس‌داکوتا، ساداکوتا، ویسکانسین و لوا شیوع دارد.
 
مقامات عربستانی گفتند تولید مرغ که در سایر ایالت‌‌های امریکا تولید می‌شود و گواهی عدم ابتلا به آنفولانزا دارند از نظر واردات بلامانع خواهد بود.
 
وی افزود: ممنوعیت کنونی تا زمانی که شرایط در این ایالت‌ها به وضعیت عادی برنگشته است ادامه خواهد یافت.
 
بر اساس آمار اداره کشاورزی آمریکا شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان به ویژه در بخش میدوست آمریکا موجب نابودی 47 میلیون قطعه پرنده شده است. صنعت مرغ و تخم مرغ به شدت از این بیماری آسیب دیده‌اند و باعث شده که پرندگان یا به دلیل ضعف و بیماری هلاک شوند و یا اینکه جهت جلوگیری از سرایت به سایر مرغداری‌ها به صورت عمدی از بین ببرند.
 
اداره کشاورزی آمریکا گفته است که علایم بیماری در 15 ایالت آمریکا وجود دارد ایالت لوا بزرگترین ایالت تولید کننده تخم مرغ در آمریکا و ایالت مین‌سوتا دومین ایالت بزرگ تولید کننده بوقلمون است که به شدت آسیب دیده‌اند.
 
براساس این گزارش عربستان دومین کشور وارد کننده جوجه کبابی در جهان است که اخیرا ممنوعیت مشابهی روی واردات مرغ و تخم مرغ از کانادا، تایوان و تایلند انجام داده است این ویروس از نوع سویه H5N2 است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , مرغ , تخم‌مرغ , آمریکا , عربستان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عربستان واردات مرغ و تخم‌مرغ را از آمریکا ممنوع کرد ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: