مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4619     

صادرات تخم‌مرغ به افغانستان هم متوقف شد/ افت قیمت به ۲۴۰۰ تومان

مهر
یک مقام مسئول از توقف صادرات تخم‌مرغ به افغانستان خبر داد و گفت: اگر آنفلوانزای مرغی کنترل و واحدهای آلوده معدوم و پاک‌سازی نشود، ما در پاییز و زمستان دچار مشکلات عمده و اساسی خواهیم شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۴ تير ساعت 07:43

 رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از متوقف شدن صادرات تخم‌مرغ ایران به افغانستان خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر میزان صادرات تخم‌مرغ از کشور تقریبا صفر است، ضمن اینکه صادرات غیر رسمی به کشورهای عراق و افغانستان انجام می‌شود اما میزان آن بسیار محدود است.

 
ناصر نبی‌پور با بیان اینکه تا سازمان جهانی بهداشت دام اعلام نکند که ایران از وجود آنفلوانزا پاک شده، امکان از سرگیری صادرات وجود ندارد، گفت: در پی این مسائل قیمت تخم‌مرغ افت بسیار زیادی داشته و هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم از آن درب مرغ‌داری ۲۴۰۰ تومان است.
 
وی با اشاره به اینکه مرغ‌های بومی در ایران درگیر این بیماری هستند، افزود: در بیشتر کشورهای دنیا مرغ‌های بومی و محلی مبتلا به آنفلوانزا هستند اما مساله را تا این حد بزرگ‌نمایی نمی‌کنند که موجب نابودی صنعت مرغ و تخم‌مرغ‌شان شود.
 
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران ضمن انتقاد از عدم همکاری روستائیان و تولیدکنندگان با دامپزشکی در تحویل مرغ‌های آلوده، تصریح کرد: این مساله بسیار خطرناک است، ویروس آنفلوانزا معمولا در درجه حرارت بالا خود را نشان نمی‌دهد و ویروسی سرما دوست است. با وجود این امر، در کشور ما رفتارهای ناصحیح و غیرعلمی تا اندازه‌ای بوده که سبب شیوع بیماری در تابستان شده است.
 
نبی‌پور با تاکید بر اینکه ما باید نگران شیوع آنفلوانزا در پاییز و زمستان باشیم، افزود: اگر این بیماری کنترل و واحدهای آلوده معدوم و پاک‌سازی نشود، ما در پاییز و زمستان دچار مشکلات عمده و اساسی خواهیم شد.
 
وی با بیان اینکه مرغ‌های بومی سراسر کشور سالانه حدود ۶۰ تا ۷۰ هزارتن تخم‌مرغ تولید می‌کنند، گفت: مرغ‌های صنعتی حدود ۹۰۰ هزارتن تخم‌مرغ در سال تولید می‌کنند و ما باید نگران آلودگی آنها باشیم. ‌‌‌‌‌
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم‌مرغ , افغانستان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: