6:09 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4629     

ایران 200 هزار تن ذرت و سویا خرید

ایسنا
رویترز به نقل از معامله گران بین المللی گزارش داد واردکنندگان ایرانی در هفته‌های اخیر بیش از 200 هزار تن ذرت و سویا از آمریکای جنوبی خریداری کردند که نخستین خرید بزرگ چند ماه گذشته بود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۱ تير ساعت 14:02

 معامله گران بازار بین المللی بر این باورند که با وجود توافق هسته ای هفته گذشته میان ایران و گروه 1+5 که زمینه را برای برداشتن تحریمهای اقتصادی هموار می‌کند، بعید است این کشور تا چند ماه آینده و تا زمانیکه شفافیت بیشتری درباره لغو تحریمها ایجاد نشود، مقادیر زیادی گندم خریداری کند.

 
منابع بازرگانی اظهار کردند خریداران ایرانی حدود 180 هزار تن ذرت برزیلی و 29 هزار تن سویای آرژانتینی برای تحویل در ژوییه و اوت خریداری کردند.
 
به گفته یک معامله گر، ایران با وجود برداشت قابل قبول غلات در سال جاری، همچنان به واردات نیاز دارد. از سوی دیگر صادرات کمتر کنجاله هندی به ایران، واردات سویا از سوی این کشور را بالا نگه داشته است.
 
بر پایه آمارهای بندر و کشتی، این محموله‌ها در حال حاضر در حال بارگیری هستند.
 
یک منبع بازرگانی دیگر با اشاره به درخواستهای اخیر واردکنندگان ایرانی برای محموله های آمریکای جنوبی، اظهار کرد ایرانی‌ها همچنان علاقمند به خرید هستند.
 
بر اساس این گزارش، در اواخر سال گذشته ایران بیش از نیم میلیون تن گندم در بازارهای جهانی خریداری کرد و روند خرید در اوایل سال 2015 هم ادامه پیدا کرد اما نسبت به ماههای قبل کمتر بود.
 
تحلیلگران بین المللی انتظار دارند ایران در ماه‌های آینده پیش از اینکه تحریمهای غربی برداشته شوند، خرید چندانی در بازار جهانی نداشته باشد.
 
به گزارش ایسنا، ایران تحت تحریمهای غربی بر سر برنامه هسته ای هرگز با ممنوعیت خرید کالاهای غذایی روبرو نبود اما تحریمهای اروپایی و آمریکایی انجام مبادلات مالی و حمل و نقل دریایی این کالاها را به میزان فزاینده ای دشوار کرد به طوریکه در سالهای اخیر عمده خریدها توسط خریداران دولتی مانند شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌گرفت با اینهمه خریداران خصوصی ایران با وجود استمرار مشکلات پرداخت پول، در پی تسهیل تحریم‌ها که به دنبال توافق مقدماتی هسته ای صورت گرفت، برای خرید غلاتی شامل ذرت و خوراک دام وارد بازار شدند و موفق شده اند معاملات بزرگی را انجام دهند.
 
اکنون که چشم انداز برداشته شدن تحریمها پس از توافق هسته ای تاریخی پیش رو قرار گرفته است، تحلیلگران غربی پیش بینی می‌کنند حتی اگر تحریمها برداشته شوند بانکهای بزرگ بین المللی و شرکتهای بیمه از ترس مجازات آمریکا تا مدتی از همکاری با ایران فاصله بگیرند و در این باره با احتیاط پیش روند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاذرت , سویا , خرید ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ایران 200 هزار تن ذرت و سویا خرید ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۱ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: