مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4664     

نوسانات قیمت مرغ حاشیه سود تولیدکنندگان را تامین نمی کند

ایسنا
دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: با توجه به هزینه های تمام شده تولید، نوسان قیمت مرغ حاشیه سود تولیدکنندگان را تامین نمی کند و آنان کماکان متضرر هستند به طوری که صنعت مرغ گوشتی کشور به سمت شکستگی پیش می رود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ مرداد ساعت 13:06

 سعید اصغری فرد با بیان آنکه افت قیمت ها طی ماه های اخیر باعث کاهش میزان جوجه ریزی واحدهای تولیدی مرغ مادر شده، افزود: کاهش تولید مرغ برای دوره آتی بخشی ناشی از افت قیمت ها، فشار بازار و همچنین انتشار شایعه بروز بیماری آنفلوانزای پرندگان در کشور است.

 
وی اظهار داشت: بنابراین احتمال آن می رود که در شهریورماه قیمت مرغ با شیب اندکی افزایش یابد، اما به دلیل ضرر و زیان های متوالی طی ماه های گذشته در صورت افزایش قیمت ها نیز حاشیه سود تولیدکنندگان این محصول تامین نمی شود. 
 
به گفته وی، این درحالیست که طبق نظر کارشناسی وزارت جهادکشاورزی گوشت مرغ باید حدود 7 تا 7 هزار و 500 تومان به بازار عرضه شود درحالی که هم اکنون با قیمتی بین 5500 تا 6 هزارتومان در بازار به فروش می رسد.
 
وی ادامه داد: ممکن است برخی واحدهای بزرگ تولیدکننده مرغ گوشتی به دلیل داشتن زنجیره تولید متضرر نباشند اما اکثر واحدهای تولیدی کوچک 10 تا 20 هزارتایی به ورطه تعطیلی کشیده شده اند که انتظار می رود دولت تدبیر وامید برای صنعت مرغ گوشتی کشور اقدامات لازم را به عمل آورد. 
 
وی با بیان آنکه در حال حاضر قیمت جوجه یک روزه بین 600 تا 700 تومان به فروش می رسد، گفت: در حالی که قیمت تمام شده جوجه یک روزه حدود 1000 تومان است. 
 
وی یکی از دلایل مهم افزایش تولید و افت شدید قیمت مرغ گوشتی در بازار را جوجه ریزی بالا در اواخر سال گذشته برشمرد و گفت: ماهانه به طور میانگین حدود 90 میلیون قطعه جوجه ریزی کافی است، در حالی که در خردادماه سالجاری 114 میلیون جوجه در واحدهای تولیدی کشور توزیع شده است. 
 
 
 
** پروتکل تولید مرغ عاری از آنتی بیوتیک تا سال 2017 
 
دبیر انجمن ملی طیور ایران درخصوص مصرف و قیمت مرغ سبز گفت: طبق قوانین بهداشتی مرغ سبز عاری از هرگونه آنتی بیوتیک تولید می شود که این مهم نیز به کنترل، نظارت و تایید سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی کشور بستگی دارد. 
 
به گفته وی، مرغ سبز متقاضیان خاص خود را دارد بنابراین قیمت بالای گوشت مرغ سبز نسبت به مرغ معمولی تاثیر چندانی بر میزان تقاضای این محصول در بازار ندارد. 
 
وی تاکید کرد: طبق فرایند پروتکل بهداشتی جدید آمریکا و اتحادیه اروپا قرار است تا سال 2017 تمام تولید مرغ گوشتی کشورها عاری از مصرف آنتی بیوتیک باشد، بنابراین تا دو سال آینده بخش عمده مرغ تولیدی کشورهای دنیا به سمت تولید مرغ سبز خواهد بود. 
 
وی با تاکید براینکه سیاست گذاری کشورما نیز تولید مرغ سبز است، گفت: در حال حاضر بخش عمده مرغ های تولیدی شمال کشور عاری از مصرف آنتی بیوتیک است که امیدواریم تمام واحدهای تولیدی مرغداری کشور به این سمت گام بردارند. 
 
وی با اشاره به میزان تلفات در استان های مختلف، گفت: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی استان های شمالی کشور، تلفات این محصول در این استان ها حدود 5 درصد و در استان های مرکزی و جنوبی بین 15 تا 20 درصد است. 
 
به گزارش ایرنا، هم اکنون سالانه بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغ , نوسانات قیمت , سود , تولیدکنندگان , طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نوسانات قیمت مرغ حاشیه سود تولیدکنندگان را تامین نمی کند ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: