مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4739     

دغدغه‌های یک آبزی‌پرور خوزستانی

یک آبزی‌پرور خوزستانی گفت: بیش از 3 سال است که در مجتمع آبزی پروری شهید احمدیان خرمشهر تشکیل تعاونی داده و هزینه‌های فراوانی را صرف کرده‌ایم اما متاسفانه جز سود پرداخت وام‌های کلان هیچ بهره‌مندی از این مجتمع نداشتیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد ساعت 16:06

 طاهره موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان، توضیح داد: فاز اول مجتمع آبزی پروری شهید احمدیان توسط دولت، ساخته و به تعاونی‌ها واگذار شد اما ساخت فاز دوم این مجتمع طبق دستورالعمل جدید به فارغ التحصیلان رشته‌های شیلات و متقاضیان فعالیت در حوضه آبزی پروری داده شده است تا با تسهیلات اعطا شده از سوی دولت، مشغول به کار و تولید شوند.

 
وی افزود: در فاز دوم برخلاف فاز اول، بخشی از هزینه‌های ساخت و راه‌اندازی واحدها به عهده تعاونی‌ها بوده و حتی هزینه بخشی از ساخت جاده، تامین آب و برق را اعضا پرداخت کردند ولی تاکنون نتوانستند هزینه‌ها را به طور کامل، پرداخت و اقساط تسهیلات را باز پرداخت کنند.
 
این آبزی‌پرور خوزستانی تصریح کرد: هزینه‌های ایجاد زیرساخت برای هر تعاونی 90 میلیون تومان است که توسط تعاونی‌ها تامین شده است. ما برای تامین این پول مجبور به اخذ وام شدیم. طی این 3 سال هزینه‌های فراوانی را در بخش‌های مختلف صرف کرده و امروز هم تعاونی‌ها با مشکل بودجه‌ای مواجهند در حالیکه هنوز هیچ تولیدی نداشته تا مقداری از هزینه‌های خود را تامین کنند. معمولا سود وام‌های بخش کشاورزی، پایین و در حدود 7 درصد است، با این وجود برای دریافت وام باید حدود 13.5 درصد سود پرداخت کنیم که این شرایط عادلانه نیست.
 
موسوی عنوان کرد: طبق دستورالعمل‌های جدید اداره کل شیلات، باید کانالهای فرعی آب‌رسان حوضچه‌های پرورش ماهی با هزینه اعضای تعاونی‌ها، بتنی شوند. بتنی کردن این کانالها هزینه‌های فراوانی دارد و در شرایط کنونی به دلیل نبود بودجه، توانایی انجام آن وجود ندارد. تمام هزینه‌های طرح براساس قیمت‌های سال 89 برآورد شده بود درحالی که طی این چند سال نرخ تورم بیشتر شده است و اداره شیلات نیز در این زمینه حاضر به همکاری نیست.
 
وی بیان کرد: اداره شیلات به ما قول داده بود که برای بتنی کردن این کانالها بودجه‌ای را توسط سازمان منطقه آزاد اروند تامین کند اما تاکنون تامین نشده است. خرداد امسال نیز سررسید قسط وام‌های اعضای تعاونی‌ها به دستمان رسید در حالی که ما هنوز به هیچ تولیدی نرسیده‌ایم. از اداره کل شیلات می‌خواهیم تا حداقل برای بتنی کردن این کانالها به تعاونی‌ها کمک مالی کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاآبزی‌پروری , خوزستان , شیلات ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دغدغه‌های یک آبزی‌پرور خوزستانی ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: