مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4849     

حاشیه سود 23 درصدی برای تخم مرغ منطقی است/نرخ هرشانه تخم مرغ 8 هزارتومان

ایرنا
دبیرکل کانون سراسری انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخمگذار، حاشیه سود منطقی تخم مرغ را 23 درصد دانست و گفت: دریافت سود بیش از 40 درصد برای هر کیلوگرم تخم مرغ منصفانه نیست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ شهريور ساعت 15:16

سید فرزاد طلاکش درباره تفاوت نرخ تخم مرغ درمحل مرغداری و بازار، افزود: حداکثر حاشیه سود تخم مرغ از درب مرغداری تا مصرف کننده به دلیل عوامل افت محصول، هزینه های سورت، حمل و نقل، سود عمده فروشی، پخش و مغازه دار 23 درصد است و نباید با قیمتی بیش از این به مصرف کنندگان عرضه شود.
وی اظهار داشت: اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت های کافی دستگاه های مربوطه در اکثر مواقع این محصول با سود بیش از 40 درصدی یعنی هر شانه تخم مرغ با قیمت 9 هزار و 500 تا 10 هزار و 500 تومان به فروش می رسد در حالی که تولیدکننده محصول خود را به قیمت واقعی نمی فروشد و این امر علاوه بر ضرر مصرف کنندگان به ضرر تولیدکنندگان نیز است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری های کشور به طور متوسط 3 تا 3 هزار و 200 تومان به فروش می رسد که این محصول باید با حاشیه سود 23 درصدی به دست مصرف کنندگان برسد.
وی ادامه داد: البته چندی است نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ با قیمت 4000 تومان (هرشانه تخم مرغ با نرخ 8 هزارتومان) به دست مصرف کنندگان می رسد که این مبلغ منطقی است.
وی اظهار داشت: آنچه مهم است تولیدکنندگان محصول خود را با قیمت واقعی عرضه نمی کنند و این حاشیه سود بالا به مرغداران نمی رسد بلکه نصیب دلالان و واسطه گران می شود.
طلاکش معتقد است: با قیمت گذاری و درج آن روی تخم مرغ قیمت ها تا حدودی تثبیت می شود و مصرف کنندگان اطمینان حاصل می کنند که نه تنها قیمت ها کنترل بلکه بخش عمده سود نصیب تولیدکنندگان خواهد شد.
به گزارش ایرنا، درحال حاضر سالانه 930 هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود که سرانه مصرف آن در کشور به شکل مستقیم و غیرمستقیم حدود 190 عدد است.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
12345
ردیفتیترتاریخ
1 پس‌لرزه‌های شیوع آنفلوانزا بدلیل عدم کنترل/تخم مرغ گران شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ آذر
2 توقف صادرات مرغ وتخم مرغ بدلیل آنفلوانزا/تخم‌مرغ نیم‌پز نخورید ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۵ آذر
3 ایران در ردیف کشورهای منطقه در صادرات مرغ و تخم مرغ قرار گرفت ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان
4 توقف صادرات تخم مرغ به عراق ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان
5 60 محموله تخم مرغ از محل خرید تضمینی به عراق و افغانستان صادر شد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۶ آبان
6 صادرات پایدار تخم مرغ به برنامه ثابت حمایتی نیاز دارد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان
7 خرید تضمینی تخم مرغ برای نخستین بار فردا در 6 پایانه صادراتی کشور آغاز می شود ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۹ مهر
8 تنوع تولید تخم مرغ در کشور افزایش می یابد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر
9 صدور کد رهگیری برای تخم مرغ/ سهم سازمان دامپزشکی از بسته سلامت، صفر است ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۴ مهر
10 صادرات تخم مرغ نصف شد/ توان رقابت نداریم ۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر
11 حمایت وزارت جهادکشاورزی از صادرات لبنیات و مرغ و تخم مرغ ۱۳۹۵ شنبه ۳ مهر
12 کاهش صادرات تخم مرغ ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ مرداد
13 تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ در افق 1404 ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير
14 جزئیات برنامه افزایش تولیدات دامی/ واردات گوشت قرمز محدود می‌شود ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين
15 صادرات روزانه ۱۵۰ تن تخم مرغ/کاهش صادرات به دلیل عدم رقابت‌پذیری در قیمت ۱۳۹۴ جمعه ۲۱ اسفند
16 کاهش 50 درصدی صادرات تخم مرغ / احتمال کاهش قیمت در بازار داخلی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
17 کاهش 50 درصدی صادرات تخم مرغ / احتمال کاهش قیمت در بازار داخلی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
18 صادرات ۸۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری/ تقاضایی از روسیه نداشته‌ایم ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
19 مرغ 5900 تومان/هر شانه تخم مرغ 12000 تومان ۱۳۹۴ شنبه ۱۷ بهمن
20 تولید سالانه 12 میلیون تن انواع گوشت در کشور ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن
12345


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: