مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4874     

افزایش ۲۰ درصدی صادرات تخم مرغ/ صادرات ۶۵۰ هزار رأس دام سبک

مهر
معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه صادرات تخم مرغ در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است، گفت: متوسط سرانه تولید تخم مرغع در کشور ۱۱ کیلو و ۵۰۰ گرم است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر ساعت 13:09

حسن رکنی در همایش گرامیداشت ۶۰ سالگی پرورش مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه رتبه ایران در میان ۲۱۱ کشور تولیدکننده تخم مرغ رتبه ۱۲ یا ۱۵ است، اظهار داشت: متوسطه سرانه تولید در کشور ما ۱۱ کیلو و ۵۰۰ گرم و در دنیا ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم است.

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه یک کیلوگرم از تولید تخم مرغ به ازای هر فرد در سال صادر می شود، اضافه کرد: سال گذشته میزان صادرات این محصول از کشور ۷۱ هزار تن بوده و براساس آمار، میزان صادرات تخم مرغ در شش ماهه اول امسال ۴۳ هزار تن بوده است.

وی با اشاره به اینکه نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۰ درصد افزایش صادرات تخم مرغ مواجه بوده ایم، اظهار داشت: براساس بررسی ها، تجارت جهانی مرغ حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تن و تخم مرغ کمتر از ۳ میلیون تن است.

رکنی با بیان اینکه در کشورهای اطراف ایران ۳ میلیون تن تجارت مرغ و ۳۰۰ هزار تن تجارت تخم مرغ انجام می شود، اظهار کرد: هدف‌گذاری ما این است که میزان صادرات تخم مرغ را تا پایان امسال به ۱۰۰ هزار تن برسانیم.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه صادرات تخم مرغ در دنیا به سه شکل تازه، پاستوریزه و پودر انجام می شود، توضیح داد: صادرات این محصول از ایران فقط به شکل تخم مرغ تازه انجام می شود که این موضوع نیز باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: ۷۵ درصد از مجموع صادرات تخم مرغ کشور به عراق، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد آن به افغانستان و مابقی به کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورها از جمله ترکمنستان و گرجستان انجام می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی، بازار روسیه را نیز یکی از بزرگترین بازارهای مصرف پروتئین عنوان کرد و گفت: برای حضور در این بازار رقابت سنگینی وجود دارد و ما باید بتوانیم حضورمان را در این زمینه فعال‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه روسیه تعرفه بالایی را در زمینه واردات محصولات ایرانی اعمال کرده است، خاطرنشان کرد: این تعرفه که حدود ۲۵ درصد است، برای صادرکنندگان ایرانی محدودیت ایجاد می کند.

رکنی درباره صادرات انواع محصولات دیگر در ۶ ماه اول امسال اظهارداشت: سال گذشته صادرات دام سبک حدود ۶۰۰ هزار رأس بوده در حالی که این میزان در ۶ ماهه اول امسال از مرز ۶۵۰ هزار رأس گذشته است.

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به هدف‌گذاری معاونت امور دام برای برنامه ششم اظهار داشت: پیش بینی هدف گذاری ما بر این اساس است که بتوانیم ۱۰ درصد از مجموعه پروتئین تولیدی کشور را صادر کنیم، ضمن اینکه در زمینه صادرات مرغ میزان ۲۰۰ هزار تنی هدف گذاری شده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم مرغ , دام سبک ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: