مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5014     

تایید 25 شرکت برای صادرات به روسیه/ واردات گوشت روسی به ایران

وزیر جهاد کشاورزی از تایید 25 شرکت تولیدکننده محصولات شیلاتی، لبنی و گوشت مرغ از سوی روسیه خبر داد و گفت: آمادگی برای واردات دانه‌های روغنی، غلات و چوب از روسیه داریم و دو شرکت تولیدکننده گوشت روسی نیز از سوی سازمان دامپزشکی مورد تایید قرار گرفته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي ساعت 09:23

به گزارش ایسنا، محمود حجتی در نشست مشترک وزرای کشاورزی ایران و روسیه در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: با توجه به تمایل و خواست مسئولان و روسای جمهور ایران و روسیه در تلاش برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور هستیم و می‌توانیم پاسخگوی نیاز روسیه که با اتحادیه اروپا و ترکیه به مشکل برخورده است، در زمینه کشاورزی باشیم.

وی افزود: گرچه برخی مشکلات فنی و زیرساختی در زمینه تجارت محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه وجود داشت اما امروز بسیاری از این مشکلات حل شده و در زمینه محصولات دامی و تولیدات گیاهی به توافقات مناسبی دست پیدا کرده‌ایم.

حجتی ادامه داد: 25 شرکت تولید کننده در بخش کشاورزی شامل 19 شرکت شیلاتی، 4 شرکت تولیدکننده محصولات لبنی و دو شرکت در حوزه محصولات طیور از سوی روسیه مورد تایید قرار گرفتند که از مسئولان این کشور تشکر می‌کنیم و از سوی دیگر آمادگی خود را برای واردات محصولات کشاورزی از روسیه به ایران اعلام می‌کنیم.

به گفته وزیر کشاورزی دانه‌های روغنی، غلات و چوب عمده محصولاتی است که پیش از این از روسیه وارد می‌کردیم و در زمینه شیلات نیز سابقه همکاری گسترده و دیرینه‌ای بین ایران و روسیه وجود دارد که می‌توان به همکاری دو کشور در زمینه آبزیان دریای خزر به ویژه خاویار و حفظ ذخایر آبی و سرمایه‌گذاری در حوزه آبزی‌پروری اشاره کرد که امیدواریم ادامه پیدا کند.

وی با بیان این که توافقاتی در زمینه واردات گوشت از روسیه نیز صورت گرفته است که تاکنون یک شرکت روسی از سوی سازمان دامپزشکی ایران مورد تایید قرار گرفته است، گفت: درخواست ما از روسیه این است که برنامه‌ای تنظیم کنیم تا با صادرکنندگان چوب روسی بتوانیم برنامه‌ای تنظیم کنیم که قرنطینه این محصول را در کشور روسیه انجام دهند و بتوانیم واردات سالمی در این زمینه انجام دهیم.

حجتی همچنین در خصوص حساسیت‌های روسیه به عدم ورود محصولات و کالاهای تولید ترکیه به روسیه اظهار کرد: در زمینه حساسیت‌های ترکیه نیز توافقاتی با تجار و بازرگانان ایرانی انجام شده است و به آنها تذکر دادیم تا حساسیت‌های روسیه را در نظر بگیرند و در صورت تخلف این تجار و معرفی آنها از سوی روسیه با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

وی اعلام کرد علیرغم هم مرز بودن با روسیه تاکنون نتوانسته‌ایم در رابطه با زیرساخت‌ها و بسترهای تجاری مشکلات موجود را حل و فصل کنیم که البته اخیرا بخش عمده‌ای از موانع مبادله تجاری بین دو کشور حل شده و با توجه به اراده مسئولان دو کشور راهبردی بلندمدت در این زمینه ایجاد خواهد شد که ممکن است مسایل فنی و قرنطینه‌ای آن زمان‌بر باشد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , روسیه , واردات , گوشت ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: