مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5021     

ایران ششمین تولیدکننده گوشت مرغ در دنیاست

معاون سازمان دامپزشکی گفت: ایران با یک میلیون و 800 هزار تن گوشت مرغی که در 27 هزار و 800 واحد مرغداری ثبت شده در سامانه GIS تولید می‌کند دارای رتبه ششم جهانی و سوم آسیایی در این زمینه است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 09:52

به گزارش خبرنگار ایسنا در اصفهان، خالد خداوردی در آیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی اظهار کرد: تامین غذای سالم برای عموم مردم نیاز به صنعت دام و طیور سالم دارد و سلامت این صنعت ممکن نیست مگر با خوراک دام سالم و با کیفیت که در بیش از هزار واحد تولیدی و کارخانه مکمل سازی داخلی تولید می‌شود.

وی با اشاره به وجود 176 کارخانه تولید دارو، واکسن و سموم مرتبط و 300 شرکت وارد کننده در این زمینه ادامه داد: بهداشت محوری و سلامت گرایی علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب از مهم‌ترین عوامل موثر در صادرات است. حال آنکه 95 درصد از تبادلات این صنعت تحت نظارت سازمان جهانی تجارت انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور افزود: در مجموع 200 هزار واحد فعال در تمام زمینه‌های دام، طیور و آبزیان مشغول به فعالیت هستند که بیش از 300 قلم کالای مرتبط تولید می‌کنند.

خداوردی با اشاره به نیاز سازمان دامپزشکی به سامانه‌های هوشمند و متمرکز گفت: سامانه‌های "حسب"، "GMD" و "IR" از سامانه‌های مورد استفاده این سازمان هستند که به کمک این سامانه‌های نظارت بر بهداشت فرایند تولید، رشد مجوزهای صادرات و واردات و نظارت بر وضعیت بهداشت 35 هزار خودرو حمل فرآورده‌های دامی ممکن شده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولیدکننده , گوشت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ایران ششمین تولیدکننده گوشت مرغ در دنیاست ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
2 ایران هفتمین تولیدکننده گوشت مرغ در جهان ۱۳۹۲ سه شنبه ۶ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: