مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5051     

واردات گوشت قرمز روسی مجوز گرفت

رییس سازمان دامپزشکی از تایید بهداشتی واردات گوشت قرمز روسی خبر داد و گفت: برنامه‌ای برای واردات گوشت مرغ وجود ندارد اما روس‌ها نظر نهایی خود را درباره‌ خرید گوشت مرغ ایرانی تا 25 بهمن‌ماه اعلام می‌کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 15:44

مهدی خلج در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در زمینه گوشت قرمز علی‌رغم قابل قبول بودن تولید در داخل کشور و صادرات بیش از یک میلیون رأس دام سبک و حدود 70 هزار رأس دام سنگین، به میزان کمی واردات نیازمندیم که در این راستا براساس بازدید‌های صورت گرفته از کشتارگاه‌های صنعتی و پیشرفته روسیه و با توجه به زیرساخت‌های بهداشتی این کشور در زمینه‌ دام و طیور و همچنین مطالعات کتابخانه‌ای انجام شده، می‌توان گفت روسیه واجد شرایط صادرات گوشت قرمز به ایران است.

وی افزود: پس از بازدید‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته، به روس‌ها اعلام کردیم که در کشتارگاه بازدید شده با رعایت ضوابط بهداشتی و معیارهای اعلام شده از سوی سازمان دامپزشکی، واردات گوشت قرمز می‌تواند تحت نظارت کامل ایران انجام شود.

رییس سازمان دامپزشکی ادامه داد: واردات گوشت قرمز از روسیه از نظر بهداشتی منعی برای ایران ندارد اما قیمت همیشه تعیین‌کننده نهایی تجارت یک محصول است.

خلج در خصوص صادرات گوشت مرغ از روسیه به ایران اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی به نظر نمی‌رسد روس‌ها پتانسیلی برای صادرات گوشت مرغ به ایران داشته باشند و سازمان دامپزشکی نیز تا مادامی که اجازه کمیت واردات را از سوی وزارت جهاد کشاورزی نداشته باشد، مجوز بهداشتی واردات را صادر نمی‌کند.

اعلام نظر روس‌ها درباره خرید مرغ ایرانی
وی گفت: در زمینه‌ گوشت مرغ با توجه به نیاز نداشتن ایران به این محصول تاکنون هیچ مطالعه و بررسی درباره وضعیت تولید این محصول در روسیه از نظر بهداشتی صورت نگرفته است، اما روس‌ها ارزیابی‌ها و بررسی‌های خود در زمینه گوشت مرغ ایرانی را انجام داده‌اند که مقرر شده تا 25 بهمن‌ماه نظر خود را اعلام کنند.

رییس سازمان دامپزشکی ادامه داد: واردات گوشت مرغ از روسیه به ایران در دستور کار قرار ندارد اما برای صادرات این محصول به روسیه کارهای بسیاری انجام شده و پتانسیل‌های نسبتا مناسبی نیز در این زمینه وجود دارد که می‌توان به دو کشتارگاه صنعتی که کد بهداشتی صادراتی (IR) دارند، اشاره کرد.

خلج اظهار کرد: گوشت مرغ مدنظر روس‌ها باید در زنجیره‌هایی تولید شود که بیماری‌های مورد تاکید روس‌ها در آن زنجیره‌ها وجود نداشته باشد اما روس‌ها نیاز به اطلاعات اضافی دارند که برای‌شان ارسال کردیم و جمع‌بندی و نظر نهایی‌ آنها احتیاج به زمان دارد.

رییس سازمان دامپزشکی همچنین درباره وضعیت صادرات میگو به روسیه گفت: از نظر بهداشتی، زیرساخت‌ها و میزان تولید، هیچ مشکلی برای صادرات میگو به روسیه وجود ندارد و تاکنون حدود 9 کانتینر میگو به این کشور صادر شده و مابقی صادرات این محصول وابسته به شرایط بازرگانی و توافقات تجار دو کشور است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , گوشت قرمز , روسیه , مجوز , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واردات گوشت قرمز روسی مجوز گرفت ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: