5:30 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5061     

قیمت مرغ هنوز زیر قیمت تمام شده است

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: با توجه به ایام پایانی سال و افزایش مصرف انتظار تولید کنندگان از بازار این است که قیمت ها به سمت هزینه تمام شده سوق پیدا کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن ساعت 18:07

عظیم حجت مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص قیمت مرغ اظهار داشت: درحال حاضر قیمت مرغ زنده درب مرغداری کیلویی 3 هزار و 900 الی 4 هزار تومان متوسط و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کنندگان حدود 6 هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به ایام پایانی سال و افزایش مصرف انتظار تولید کنندگان از این بازار این است که قیمت ها به سمت هزینه تمام شده سوق پیدا کند زیرا در حال حاضر هر کیلو مرغ 200 الی 300 تومان زیر قیمت تمام شده عرضه می شود.

حجت با اشاره به افزایش 100 درصدی قیمت جوجه بیان داشت: افزایش قیمت جوجه از 20 روز گذشته موجب افزایش 500 تومانی هزینه تمام شده در هر کیلو شده و حال انتظار داریم که در اسفند ماه قیمت مرغ زنده به مرز 4 هزار و 800 تومان و برای مصرف کننده و به 7 هزار تومان برسد زیرا در غیر این صورت تولید کنندگان دچار زیان خواهند شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور یادآور شد: با توجه به تجربه  3 هزار و 500 تومانی مرغداران از فروش هر کیلو مرغ زنده در یک ماه گذشته باید گفت قیمت مرغ زنده400 تومان و مصرف کننده 700 0 تومان افزایش داشته است.

وی با اشاره به تولید مرغ گفت: میزان تولید روند خطی خود را طی می کند اما اکنون تولید نسبت به نیاز جامعه 10 درصد بالاتر بوده که همین امر تاثیر در افت قیمت ها داشته و حال با کنترل مازاد تولید مطمئنا شاهد افزایش قیمت مرغ به سمت واقعی آن خواهد بود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت مرغ هنوز زیر قیمت تمام شده است ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن
2 افزایش قیمت مرغ به ۷۲۵۰ تومان/ کاهش عرضه موجب افزایش قیمت شد ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور
3 بررسی دلایل افزایش مجدد قیمت مرغ در بازار ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور
4 تداوم مشکلات قیمتی مرغداران تا آبان‌ماه/ تولید کاهش می‌یابد ۱۳۹۴ يکشنبه ۴ مرداد
5 احتمال کاهش قیمت مرغ در هفته آینده ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ بهمن
6 افزایش قیمت مرغ یحتمل است/مرغداران قیمت سازمان حمایت را قبول ندارند ۱۳۹۲ سه شنبه ۵ آذر
7 قیمت مرغ افزایش نمی‌یابد ۱۳۹۲ شنبه ۲۷ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: