مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5073     

سازمان حمایت: گرانی گوشت به دلالان مربوط نیست

در حالی که رییس اتحادیه دامداران، دلالان را عامل اصلی گرانی گوشت عنوان و بر ضرورت برخورد سازمان حمایت با آن‌ها تاکید کرده است، معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد که نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در یک‌ماه اخیر را به آنها نسبت داد بلکه کاهش عرضه از مهم‌ترین دلایل گرانی است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن ساعت 14:26

مصیب محمدیان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اصل کلی وجود دارد و آن این است که زمانی که سطح عمومی قیمت‌ها افزایش یا کاهش یابد، مشکل اساسی در تامین است و افزایش تقاضا و یا کاهش عرضه موجب گرانی در بازار می‌شود.

کاهش عرضه، موجب افزایش قیمت گوشت گوسفندی شده است
وی کاهش عرضه گوشت گوسفندی در یک‌ماه اخیر را موجب گرانی گوشت در بازار عنوان کرد و گفت: دلیل این کمبود، صادرات غیر مجاز نیز می تواند باشد.

محمدیان شمالی در پاسخ به این سوال که رییس اتحادیه دامداران دلیل این گرانی را وجود دلالان عنوان کرده است، گفت: دلال برای امروز و دیروز نیست و همیشه در بازار حضور داشته و نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در چند هفته اخیر را به حضور آنها نسبت داد.

وی در عین حال بیان کرد: اتفاق خاص دیگری را در بازار شاهد نبودیم و شبکه توزیع نیز فرقی نکرده است.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین اظهار کرد: بر اساس گزارشات میدانی قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده 10هزار و500 تومان بود که در یک ماه اخیر به 12 هزار و 500 تومان افزایش یافته است و بعضا در خرده‌فروشی‌ها تا کیلویی 15 هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

به گزارش ایسنا، رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی کاهش قیمت جهانی پوست و صادرات بیش از حد دام زنده را علت اصلی افزایش قیمت گوشت اعلام کرده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسازمان حمایت , گوشت , دلالان , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: